0 obserwujących
8 notek
4175 odsłon
  92   0

Project Żytniej Wolności- Nabici w butelke

W przeddzień sierpniowych wydarzeń w Lubinie nie sposób opisać  oburzenia zbezczeszczeniem lubińskiej krwi oddanej w walce o wolność która wyprowadziła mieszkańców Lubina na ulice w sierpniowe letnie popołudnie 31 sierpnia 1982 r.
 
Agencja marketingowa PROJECT z Torunia przedstawia  fotografie z zabitym człowiekiem do reklamy produktu. Cena wolności nie zna granic. Wyłania się obraz biegnących protestujących mieszkańców  niosących zastrzelonego przez ZOMO Michała Adamowicza. Kim był i dlaczego zginął ?  Na to pytanie nawet nie próbowali sobie odpowiedzieć spece od  reklamy. Czy naprawdę wyszli z założenia, że był pijany i mógł dostać pierwszorzędną role w ich reklamie ?
 
Czy zapytano rodzinę czy wyrażają zgodę na przeżycie tej bolesnej traumy po raz kolejny tym razem bardziej widowiskowo ?  Czy zapytano Nas o jaką Polskę walczyliśmy ? Czy  Polska historia musi być  sponiewierana a historia wycofywana ze szkół ? Co tak naprawdę wydarzyło się  w  Lubinie ? Same pomniki nie wystarczą. Chciałbym zobaczyć profil nieżyjącego już  Michała Adamowicza na facebooku aby dodać jego historie do ulubionych. Młodzi ludzie nie mogą zapomnieć waszej walki, waszego zaangażowania. Nic nas nie zabije jak obojętność. Nasza historia wciąż musi trwać. Nawet jeśli toniemy to zawsze z nadzieją na przyszłość.
 
Prawda jest bolesna i kłuje wszystkich tych którzy wyszli na ulice polskich miast. Droga przemian po 1989 r. jest wielkim rozczarowaniem. W zjednoczonej  Europie  Polak musi walczyć o byt z pensją urągającą przeciętnemu Europejczykowi  nie wspominając o głodowej emeryturze.  Nie o takiej przemianie marzyli Polacy.  Nieosądzeni PRLowcy zbrodniarze chodzą z podniesioną głową śmiejąc się Nam prosto w twarz popijając w pławiącym się luksusie Żytnią Extra. Na warszawskich Powązkach pod grobami komunistycznych kacyków  wciąż spoczywają kości wyklętych żołnierzy. Nie po to by stali się narzędziem manipulacji w agencjach reklamowych. Ale po to byśmy pamiętali o jaką Polskę walczyli. Jeśli dzisiaj  polski pracownik zostaje  wystawiony na próbę to ja się pytam jak długo jeszcze?  Jak długi jest czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty ? Czy stać nas leki ? Dlaczego tzw. „polskie” Banki nie stosują się do polskiego prawa bankowego (niedozwolone zapisy, kredyty spekulacyjne , lichwiarskie) ? Dlaczego tak niskie kary stosuje PIP wobec Pracodawców łamiących przepisy prawa pracy ? Itd……..  
 
Dlatego odpowiem tzw. Platformie O.  że hipokrytą  jest ten kto tego nie dostrzega.  Szklane domy i ulice widziane z pociągu nie zasłonią exterminacji ekonomicznej Polaków. A jeszcze jedno Pani  Premier Ewo Kopacz Pani kotlet mi nie smakuje a Polska nie jest tak cudowna jak ją Pani widzi. Czas zmienić okulary.
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale