Jambalaya
najpiekniejszy blog świata
30 obserwujących
796 notek
312k odsłon
  658   0

Radiowa Trójka.Terror pisowskich siepaczy?


Nowy Wspaniały Świat

Nie cichnie wrzawa wokół zwolnień w radiowej Trójce.Wydarzenie stare ale wciąż odgrzewane jak kotlety i jak odgrzewane kilkakrotnie kotlety smakuje. O co chodzi? Nie wiecie?To oPOpowiem wam bajke: Kilku gości z publicznego radia postanowiło przewieść się na fali niechęci do -  rządzącej i dającej dobrą prace w rozgłośni - partii. Poczuli po kilkudziesięciu latach puszczania ciagle tej samej muzyki, że chcieliby coś zmienic w swym życiu. Już raz żyli dobrze odcinając kupony celebryckiej sławy w słusznie minionym systemie i miętko, mięciuteńko, popłyneli na welwetowej fali,  w czasach transformacji, europeizacji i słoicyzacji Polski w glorii bojowników i opozycjonistów słusznie mioenionej epoki.  Mijały lata.Puchły portfele. Zmieniały się rzady. Oni grali wciaż te samą muzykę i siedzieli w coraz wygodniejszych fotelach. 

Nadeszła pora na  rządy Ciemnogrodu. Raz i drugi. Krzywda im się żadna nie działa. Grali co chcieli. Chcieli grać wciąż to samo? To grali. Mówili co chcieli. Żyli jak chcieli. Rządził Ciemnogród ale tak naprawdę, to zyła dobrze i dostatnio opozycja do ciemnogrodziaków i ich Wodza Kaczyniaka, złożona ta opozycja, z beneficjentów i pieszczoszków słusznie mienionego systemu rozbijających się wypasionymi furami po krainie. Opozycja totalna. Czysty cymes i geszeft. Bo cokolwiek opozycja nie zrobi w Polsce, to od razu słyszy brawa z zagranicy. Muzyka muzyką ale dzwięk monety jest najmilszym dla ucha dzwiękiem. Szelest też, tyle, że banktnotów o najwyższym nominale. Pragmatyzm i instykt samozachowawczy -  podpowie z której strony chleb masłem smarują. 

Z Ciemnogrodem nie sposób trzymać na dłuszą metę, w świecie proleturiszy uniwersyteckich wszystkich krain łaczących się pod sztandarem nowoczesności. Co robią nasze zuchy z kilkudzisięcioletnim doświadczeniem w puszczaniu tej samej muzyki? Zakładają nową stacje. Prowokują wydarzenie. Ostentacyjnie opuszczają starą stacje a najlepiej jakby ich ochrona z przyspawanymi do foteli dupskami wyniosła z budynku i zaniosła ich w Nowy Świat.Zapotrzebowanie na męczenników III RP jest wielkie i jest to intratny interes.

Krysia Co To Jej Fajdają Na Głowę i Margot Co To Zaciążyć Nie Może potwierdzą. 


Im więcej gadania wokół Trójki tym lepsza reklama dla Nowego Świata w którym grają wciąż tę samą, starą, muzykę. Teraz tylko zostaje zakończyć bajkę tradycyjnym: . po tych wszystkich opresjach i cierpieniach od pisowskich siepaczy,  starzy bohaterowie bajki, będą żyli długo i szczęśliwie, w Nowym Wspaniałym Świecie. Grając oczywiście tę samą starą muzyke. Lubię to! Skomentuj53 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura