204 obserwujących
951 notek
2038k odsłon
  555   0

Przybyło nam nowe święto

Dzisiaj stolica Polski obchodzi Dzień Niepodległości Ukrainy, w Centrum Sztuki w Forcie Sokolnickiego. Kompleks architektoniczny znajduje się w parku Żeromskiego ,niedaleko pl.Wilsona.

Mistrzem ceremonii uroczystości będzie sam Adam Michnik, trudno wymagać od niego, by nie święcił święta ojczyzny swego ojca.

Najpiękniej istotę tego święta obchodzonego w Warszawie wyraziła

Zoriana Konowalec, wolontariuszka ukraińskiego  batalionu ochotniczego  „Azow”, która  napisała na swoim koncie internetu  vk.com (V Kontaktie):

 „Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi, jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi".

Niedawno aktywna blogerka salonu 24 podająca się za córkę ziemiańskiej rodziny z Kresów, radziła nowemu prezydentowi Polski nawiązanie przyjacielskich stosunków  z batalionem Azow i udzielenie temu ugrupowaniu pomocy. Zorina Konowalec sprecyzowała rodzaj oczekiwanej pomocy ze strony Polaków.

Nazajutrz,czyli 25 bm.

Poroszenko, zakładnik neo-banderowców Kołomyjskiego i Jaceniuka wczoraj w Berlinie, z całą moca,zdecydowanie wyrzucił projekt  prezydenta Dudy uczestnictwa Polski w "formacie normandzkim"..Zaufac słowom miłośnika  OUN  i UPA [rozmowa telefoniczna Poroszenko-Duda] to tak jakby rizunowi nadstawic odsłonietą szyję.

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale