194 obserwujących
923 notki
1925k odsłon
610 odsłon

COP24-moje votum separatum

Wykop Skomentuj38

        Technologie.Nauka.

W Katowicach trwa 24. Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24), Długa nazwa tego zlotu, około 20 tysięcy przedstawicieli z blisko 190 krajów - gwoli ścisłości - powinna być wydłużona tak: "w sprawie zmian klimatu Ziemi przez cywilizację człowieka.".

Wtedy wyszło by na jaw, że hipoteza o wpływie rozwoju cywilizacji ludzkiej (technologii i gospodarki przemysłowej) została zamieniona na twierdzenie. I zamiany tej dokonali nie naukowcy (geofizycy,badacze atmosfery,gruntu i wód, meteorolodzy i klimatolodzy), lecz politycy.

W specjalnościach naukowych badających klimat Ziemi i jego uwarunkowania, jest podział i spór w odniesieniu do głównej idei , leżącej u podstaw wszystkich COP-ów, a w politycznej klimatologii - wymuszana politycznie zgoda (firmowana przez ONZ) na ograniczenie gospodarki przemysłowej w poszczególnych krajach(z wyjątkiem krajów "bardziej suwerennych" od pozostałych).

Klimatologia polityczna w istocie ignoruje aktualną wiedzę o klimacie Ziemi.Klimat Ziemi i jego okresowe lokalne zmiany są zależne tylko od :

-procesów na Słońcu

 -procesów wewnętrznych Ziemi

-pozycji i dynamiki ruchu Ziemi w Układzie Słonecznym(US).

Wymienione parametry ulegają zmianie w skali czasu kosmicznego, a życie gatunku ludzkiego jest rejestrowane w innej skali i jego działalność nie ma żadnego wpływu na czas kosmiczny.

Po drugie , Ziema jako planeta Układu Słonecznego(US) stanowi składnik układu fizycznego o wielkiej samosterowalności, przynależy do całości obdarzonej homeostazą.Jakiekolwiek zmiany planety Ziemia naruszające homeostazę,implikują sprzężenie zwrotne ujemne(niwelujące zmiany) i w ten sposób Układ Słoneczny(US) jest subtelnie dostrojony, by istnieć. Oczywiście ,można wyznaczyć z pewnych modeli teoretycznych,  takie wartości zmian parametrów fizycznych (US) , które nie tylko zniszczą Ziemię ,ale i cały US, jednak technologia i cywilizacja czowieka nie należy do grupy tych parametrów.

Klimatologia polityczna posługuje się także argumentem zaprzestania czerpania energii z kopalin,ponieważ stosowanie tych kopalin powoduje wzrost średniej temperatury planety o 3 stp./wiek.Analiza projektów ujawnia, że to zaprzestanie dotyczy głównie państw biednych i o suwerennosci waunkowej, a nie mocarstw.Prawdopodobnie chodzi o to, by zasoby tych kopalin, nie zostaly zużyte przez państwa "nie godne" istnienia.

Walka o zasoby wewnętrzne Ziemi :wegiel ropa,woda -dopiero zbliża się do szczytowania.Reaktory jądrowe właśnie kończą życie( były budowane wyłącznie w celach militarnych),gdyż dalsza budowa nowych i produkcja plutonu nie może współistnieć z życiem na planecie Ziemia [ pluton naturalny praktycznie nie istnieje,bo gdyby istniał, to nie byłoby tutaj życia).Energie odnawialne w globalnej skali gospodarczej nie mają istotnego znaczenia, pozostaje więc jedynie przeprowadzka na inną planetę, ponieważ na Ziemi zapanuje temperatura , jaką osiągają Finowie w  swoich saunach.

Wykop Skomentuj38
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie