Blog
autodafe
Eine
Eine Fizyk
181 obserwujących 870 notek 1785098 odsłon
Eine, 30 stycznia 2019 r.

Ten wir polarny to zrobiła cywilizacja człowieka! Ha,ha,ha!

1464 111 0 A A A


Dział:Technologie,  Temat:  Nauka

Uformował się nad biegunem północnym i ruszył na południe kontynentu Amryki Połnocnej .Super mrożny wir polarny z huraganowym ,lodowo-śmiertelnym wiatrem atakuje Środkowy Zachód USA, wywołując temperatury rzędu 40-50 stp.C w stanach llinois. Wisconsin, Miichigan.

Zamkniętych jest tysiace szkół,sparaliżowana kolej,nieczynne lotniska w Chicago,ludzie zamarzają na śmierć w schroniskach,w garażach..Na satelitarnych zdjęciach ma postać planetrnego wiru górnych stref atmosfery (na wysokościach 10-15 km n.p.m. w stratosferze).

Takie tornada polarne widzimy często nad  biegunami innych planet Układu Słonecznego (Marsa,Jowisza,Saturna,Urana).Ziemia jest pod czyjąś ochroną: jej klimat jest planetarny ,lecz anomalie i zaburzenia zdarzają się w czasie kosmicznym (czyli rzadko) ,a nie w czasie ludzkiej cywilizacji. Czasami zmienia się położenie jej osi obrotu,położenie biegunów magnetycznych, na równiku sa lodowce, a na biegunach roślinność tropikalna.

Cywilizacja przemysłowa jest nie odcinkiem na skali czasu życia Ziemi, lecz prawie punktem i to ona rzekomo miałaby decydować o klimacie Ziemi !?Dopiero od kilkudziesięciu lat poznajemy dynamikę górnych rejonów atmosfery,która decyduje o pogodzie przy powierzchni Ziemi.Globalni ocieplacze i zmieniacze klimatu Ziemi stracą zatrudnienie u amatorów naszych kopalń węglowych,gdy my będźmy śmigać na łzwach do Danii po zamarzniętym Bałtyku.

Salonowi  ocieplacze globalni    przeczytają   zapewne to, co dzisiaj napisał pan Donald J. Trump :

"In the beautiful Midwest, windchill temperatures are reaching minus 60 degrees, the coldest ever recorded. In coming days, expected to get even colder. People can’t last outside even for minutes. What the hell is going on with Global Waming? Please come back fast, we need you!"

3:28 AM - Jan 29, 2019 (  przytaczam  za  BBC-News)

Opublikowano: 30.01.2019 18:24.
Autor: Eine
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

No modern scientist comes close to Einstein's moral as well as scientific stature (John Horgan)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Tadeusz Tumalski 22.02.2019 14:07"Podoba mnie się to podejście, kupuję !!!Może się...
  • AUTOR, nie  napisał   pan skąd   się  ten   wzór bierze  ,ani  nawet  go ...
  • Wacław  Kopacka 21.02.2019 15:48 Dalsza  rozmowa na  ten  temat  wymaga  wyjasnienia ...

Tematy w dziale Technologie