194 obserwujących
934 notki
1950k odsłon
762 odsłony

Materia przetworzona na nowy rodzaj rzeczywistości - Wielkanoc 2019 r.

Wykop Skomentuj36

-"Jezus nie jest kimś ,kto powrócił do normalnego życia biologicznego i zgodnie z prawami biologii będzie musiał któregoś dnia umrzeć.

-Jezus nie jest zjawą( "duchem").Znaczy to : Nie jest kimś ,kto w rzeczywistości należy do świata umarłych ,może jednak w jakiś sposób ukazywać się w świecie żyjących.

- Spotkania ze Zmartwychwstałym są jednak także czymś innym niż doświadczenie mistyczne,   w których duch ludzki zostaje na chwilę uniesiony ponad siebie samego i doświadcza świata Boskiego i wiecznego , by potem znowu powrócić do normalnego wymiaru swej egzystencji.

Co w rzeczywistości możemy powiedzieć o szczególnej naturze Zmartwychwstania Chrystusa?Jest ono wydarzeniem,które dokonało się w historii, lecz narusza jej obszar i wychodzi poza jej granice.

Istotny jest tu fakt,że w Zmartwychwstaniu Jezusa nie został kiedyś przywrócony do życia jakiś pojedyńczy zmarły.W Zmartwychwstaniu dokonał się przeskok ontologiczny dotyczący bytu jako takiego,zainaugurowany został wymiar , który dotyczy nas wszystkich i który stworzył dla nas wszystkich nowy obszar bycia - bycia razem z Bogiem." 

[Józef Ratzinger- Benedykt XVI, Jezus z Nazaretu,część II,Kielce,2011,str.289-291 ]

                               Czytelnikom i Przyjacielom oraz Redaktorom i Administracj Salonu 24

                               składam Zyczenia błogosławieństw płynących ze Zmartwychwstania

                               Chrystusa Pana

                                Eine


Wykop Skomentuj36
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie