204 obserwujących
951 notek
2035k odsłon
  5275   0

Zabrać im węgiel, bo zmienią klimat Ziemi

 Dział:Technologie,Temat: Nauka

Nikt z katastrofistów klimatologiczno-cieplarnianych nie zwraca publicznie na to uwagi , że Niemcy, imperium europejskie, zajęte jest błyskawicznym zamykaniem wszystkich kilkudziesięciu reaktorów jądrowych i jednoczesną, pilną realizacją projektu budowy elektrowni klasycznych,węglowych.Nawet jeśli te elektrownie będą przeczyste ekologicznie, to jawi się niegrzeczne pytanie, a skąd to imperium europejskie weżmie węgla do spalania w tych elektrowniach?Głęboki  obszar  ziemi pod nogami obywateli tego imperium. nie jest specjalnie bogaty w ten rodzaj kopaliny energetycznej.

Zagadkowym zbiegiem okoliczności, w tym samym czasie wzrasta w naszym kraju kampania propagandowa nacisków na rząd, by definitywnie zlikwidował przemysł wydobywczy węgla, zakazał posiadania w mieszkaniach (i wykorzystywania ich) piecy i kuchni opalanych węglem (lub drzewem),bo w przeciwnym razie usmażymy się w upalnym klimacie wywołanym efektem cieplarnianym CO2. Wobec tego warto uporczywie i konsekwentnie odrzucać fałsz,że na klimat planety Ziemia ma wpływ rozwój cywilizacji człowieka i wykorzystywanie przez niego paliw kopalnianych.

 Z wieloletnich  badań  geofizyków  i  astronomów wynika , że   klimat Ziemi jest parametrem kosmicznym,gdyż Ziemia nie jest produktem sztucznym ,produktem cywilizacji pewnych istot żywych,jak np. sztuczne satelity.Klimat Ziemi jest wyznaczony przez Słońce, oraz strukturę Układu Słonecznego i miejsce Ziemi w tej strukturze.

Jednocześnie Ziemia jest układem (systemem) fizycznym względnie odizolowanym,   składającym się z oddziałujących wzajemnie podsystemów ,o granicach dobrze określonych. Układ ten jest homeostatyczny , samosterowny i stabilny. Wytrącony ze stanu, lub położenia równowagi dynamicznej ( działaniem wewnętrznym lub zewnętrznym ) wraca do niego samorzutnie -mechanizmem ujemnego sprzężenia zwrotnego.

Ukazała się właśnie praca [1],poprzedzona dawniejszą[2]przemilczaną przez ideologów od wmawiania kłamstwa , że klimat planety Ziemia zależy od człowieka i do niej nawiązująca ,o wynikach symulacji cyfrowych, wpływu niewielkich wahań promieniowania słonecznego, na przejście Ziemi z ocieplenia w zlodowacenie.

Decydują dwa chłodzące mechanizmy sprzężenia zwrotnego.Pierwsze sprzężenie jest związane z albedo lodu  arktycznego względem  padającego  na lód  promieniowania   słonecznego  .Przypomnę,że albedo   danego  materiału/substancji  jest  mierzone  stosunkiem  natężenia  promieniowania  odbitego  do   natężenia  promieniowania  padającego  i  jego  wartość zawiera  się  w przedziale  [0,1] lub w procentach  [ 0 %,100%].

 Lód , odbijając pewną  część promieniowania słonecznego - oziębia Ziemię. Zmniejszona pokrywa lodowa,zmniejsza albedo i zwiększa temperaturę Ziemi. Zwiększona pokrywa lodowa zwiększa albedo lodowe, i obniża temperaturę Ziemi.

Drugie sprzężenie zwrotne zwane sprzężeniem Boltzmanna dotyczy emisji promieniowania cieplnego przez Ziemię. Emisja ciepła jest silniejsza gdy Ziemia jest ciepła/gorąca ,a więc wtedy (z  powodu  tej  emisji  czyli  utraty  ciepła)Ziemia staje się chłodniejsza. Gdy Ziemia jest zimna, to słabo promieniuje ciepło i staje się cieplejsza. Krótko: cieplejsza Ziemia emituje więcej ciepła niż chłodniejsza Ziemia, a tym samym chłodzi się sama ,dzięki sprzężeniu zwrotnemu Boltzmanna. '

Relacje  energetyczne i  temperaturowe pomiędzy  padającym promieniowaniem  słonecznym  i  emitowanym  promieniowaniem  cieplnym Ziemi  są bardzo  wielostronne i  najczęściej   nieliniowe  i wpływ  na   nie mają: przezroczystość  atmosfery (chmury,pyły wulkaniczne-globalnie,a  CO2-tylko lokalnie), wielkość  powierzchni   wód naturalnych, rodzaj  gruntu(lokalnie).Raport  z   tego roku  [1]potwierdza w symulacjach   cyfrowych,hipotezę z   raportu   z roku 2011 o periodyczności następujących po  sobie faz   zlodowacenia  i  ciepłej  Ziemi   z  okresem zbliżonym  do  jednego pełnego  wieku.Lucarini i Bódai  w swoim  cyfrowym   modelu  klimatu  planety Ziemi  nie uwzględniają wpływu cywilizacji  i  technologii  człowieka. 

Wobec powyższego cała ideologia tzw.katastroficznego ocieplenia Ziemi na skutek rozwoju technologii,urbnizacji,stosowania kopalnianych źródeł energii ( przestańcie ogrzewaćswoje domy weglem-krzyczą do Polaków...) jest oszustw em globalnych mocarstw, w celu ochrony i zagarnięcia zasobów kopalnianych (węgla,ropy) Ziemi przynależnych do państw małych i rzekomo suwerennych..

Literatura

[1] V. Lucarini , T. Bódai,Noise-Induced Transitions in Earth’s Climate,Phys. Rev. Lett. 122, 158701 (2019)

[2] P. Ashwin , and All,Tipping points in open systems: bifurcation, noise-induced and rate-dependent examples in the climate,13.03.2011 ,https://royalsocietypublishing.org/doi/pdf/10.1098/rsta.2011.0306


Lubię to! Skomentuj129 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie