24 obserwujących
118 notek
485k odsłon
  2205   0

"Obcierki" czyli bezczelność lub skleroza generała Mariana Janickiego

Generał Janicki w dzisiejszym wywiadzie, podczas którego wystąpił jako wielki ekspert od zapewniania bezpieczeństwa politykom, stwierdził :"Za mojej bytności w BOR, moich poprzedników, nasze pojazdy przejeżdżały 2,5 do 3 mln km i bywały lata, że nie mieliśmy nawet tzw. obcierki. Nie było kolizji, nie było wypadków. Tu mamy w ciągu roku kilka zdarzeń, które muszą stawiać znaki zapytania."

http://fakty.interia.pl/polska/news-gen-janicki-o-wypadku-premier-szydlo-co-robil-samochod-ochro,nId,2351042


Panie Generale, pomijając Pański niechlubny "epizod" przy katastrofie w Smoleńsku, gdzie zginęło 96 osób, w tym "chroniony" przez BOR Prezydent Polski, chciałbym Panu kilka "obcierek" BOR-u za rządów PO  przypomnieć. Proszę oto niektóre z nich (przy części z nich był Pan nawet szefem BOR-u):


20 marzec 2008 rok : "Na trasie Olsztynek - Jedwabno samochód Biura Ochrony Rządu zderzył się z busem, dwie osoby zginęły - poinformowała policja. Radio TOK FM podało, że w wypadku auta Biura Ochrony Rządu na trasie Olsztynek-Jedwabno zginął osobisty ochroniarz generała Wojciecha Jaruzelskiego. Samochód Biura zderzył się z renault traffic. Droga jest zablokowana.Druga ofiara to także pracownik BOR."


2 czerwiec 2009 rok : "Wypadek samochodu BOR na placu Wilsona. Dwóch funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu zostało rannych w wypadku na placu Wilsona. Z nieznanych przyczyn mercedes wypadł z trasy i uderzył w latarnię. Kierowcy nic się nie stało. Rannych zostało dwóch pasażerów, również pracowników BOR. Trafili do szpitala - informuje Marcin Gałuszko z TVP Warszawa."


21 styczeń 2010 rok: "teraz wypadkowi uległa limuzyna Radosława Sikorskiego. Ledwie minister zdążył wysiąść, gdy w prowadzonego przez oficera BOR mercedesa z impetem uderzył policyjny radiowóz. Kilku policjantów jest rannych, w tym jeden ciężko. Według funkcjonariuszy, wina leży po stronie BOR - donosi "Super Express".22 sierpień 2011 rok :  "Po południu w Warszawie doszło do stłuczki limuzyny, którą jechał szef europarlamentu Jerzy Buzek - informację, którą wcześniej podały media, potwierdził rzecznik przewodniczącego PE Robert Golański. W wypadku nikt nie został ranny. Do kolizji doszło na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i Żelaznej. Czarna limuzyna jechała w kolumnie BOR-u, samochód był uprzywilejowany. Nie zauważył tego kierowca citroena, który wyjeżdżał z ul. Żelaznej na zielonym świetle."

http://warszawa.onet.pl/kolizja-w-stolicy-limuzyna-jechal-jerzy-buzek/yhjsn


3 wrzesień 2012 rok. "Kolizja BOR-owców. (...) Funkcjonariusze, którzy strzegli posiadłości prezydenta Bronisława Komorowskiego w Budzie Ruskiej jechali do Mikołajewa, gdzie mieszkają. Kierowane przez nich terenowe auto uderzyło w przydrożne drzewo. Gdy na miejsce zdarzenia przyjechała policja, obaj BOR-owcy byli obok rozbitego auta. Badanie alkomatem wykazało, że są pijani. Twierdzili jednak, że sięgnęli po alkohol dopiero po stłuczce.


10 grudzień 2014 rok. "Kolizja przed Belwederem. Jedna z limuzyn z kolumny, którą podróżował Bronisław Komorowski zderzyła się z osobówką. Ranne zostało dziecko. Według ustaleń policji samochód prezydencki, wymusił pierwszeństwo podczas zmiany pasa ruchu."


7 wrzesień 2015 rok. "Do kolizji siedmiu aut doszło na ul. Podchorążych koło Łazienek. Toyota wyjeżdżająca z siedziby Biura Ochrony Rządu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. Według nieoficjalnych informacji sprawcą zdarzenia był pracownik BOR-u."

 
"Podczas konferencji szef MSWiA powiedział, że ze wszystkich zdarzeń z udziałem samochodów Biura Ochrony Rządu w 2016 r. zostały wyciągnięte wnioski. – Każdego roku dochodzi do około 20 kolizji i zdarzeń z udziałem pojazdów BOR. W 2016 r. było ich 24, w 2015 r. również 24, a w 2014 r. – 26. W 2014 r. na ul. Belwederskiej w Warszawie doszło do wypadku z udziałem samochodu wiozącego prezydenta Bronisława Komorowskiego. W tym samym roku w pojazdach BOR czterokrotnie eksplodowały opony. W jednym przypadku w samochodzie był marszałek Sejmu Radosław Sikorski."
Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości