NYC, Poland and beyond
Znajdą tu Państwo sporo o Nowym Jorku, w którym spędziłem ponad 20 lat życia oraz o tym, co ważne dla mnie pomiędzy Big Apple i Bugiem.
0 obserwujących
3 notki
885 odsłon
Warto odwiedzić Pearl Harbor

Warto odwiedzić Pearl Harbor

Dziś, 7 grudnia 2021 roku, przypada 80. rocznica japońskiego ataku na amerykańskie instalacje wojskowe w Pearl Harbor na Hawajach. Znajdująca się na rajskiej wyspie baza postrzegana była przez Amerykanów jako miejsce bezpieczne, wręcz wymarzone do odbycia służby wojskowej. Niestety, dowództwo sił zbrojnych USA lekceważyło, jak się wtedy wydawało, niewielkie zagrożenie bezpośrednim atakiem. Zatoka Perłowa stała się dość łatwym celem oraz śmiertelną pułapką. Odwiedzając Hawaje warto się tam wybrać, by przekonać się, jak Amerykanie upamiętniają ofiary tej tragedii i jednocześnie wyciągają wnioski z tragicznych dla nich wydarzeń.
NYC wprowadza obowiązek szczepień przeciw Covid-19 dla pracowników prywatnych firm

NYC wprowadza obowiązek szczepień przeciw Covid-19 dla pracowników prywatnych firm

Nowy Jork staje się pierwszym miastem w USA wymagającym, by pracownicy prywatnych firm zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19. Dotychczas taki obowiązek miały osoby zatrudniane przez miasto m. in. nauczyciele czy policjanci. Nowością będzie także konieczność przedstawienia dowodu szczepienia dzieci w wieku 5 lat oraz starszych, by mogły one wejść np. do nowojorskiej restauracji.