24 obserwujących
118 notek
485k odsłon
  403   0

"Wyszło Szydło Z Worka" czyli fabryka fake newsów i hejtu

Cztery lata temu na profilu facebookowym o nazwie "Nie lubię PiS-u", opublikowano rzekomy cytat z prezydenta Andrzeja Dudy. Ówczesny prezydent-elekt miał ponoć stwierdzić, że "Emigranci to zdrajcy narodu. Nie ma dla nich miejsca w naszym kraju". Okazało się to ordynarnym kłamstwem, ale zanim oszustwo zostało zdemaskowane, wpis doczekał się tysięcy polubień i udostępnień. Sprawa była dość głośna i nawet sam Onet wydał w tej sprawie sprostowanie:

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/onet-odcina-sie-od-spreparowanego-linka-o-andrzeju-dudzie-z-anty-pisowskiego-fanpage-a 

Nie mijają cztery lata i "Wyszło Szydło Z Worka" - kolejny z profili dla "intelektualistów" - znów wrzuca w internet ten sam fałszywy cytat :

image

Spośród kilkuset komentujących, jedynie garstka zwraca uwagę na to że jest on nieprawdziwy - co spotyka się z atakami innych komentujących:

image


Reszcie komentujących nawet nie chce się wygooglować i sprawdzić autentyczności wpisu, choć każdemu (teoretycznie) myślącemu człowiekowi powinna się w takiej sytuacji zapalić w głowie czerwona lampka. Najwyżej oceniany komentarz (ponad 400 lajków), to "Jak mi wstyd, że ten pajac to prezydent mojego kraju":

image

Dużą popularnością cieszy się też przenikliwa analiza pani Alicji i szarmancka riposta pana Andrzeja:

image

Reszta komentarzy też kipi od składanych prezydentowi Dudzie wyrazów szacunku i życzeń długiego życia:

image

"Fejka" udostępnia też na swojej stronie Krystyna Janda, notując kilka tysięcy polubień, komentarzy i dalszych udostępnień:


image


Dzisiaj wieczór, po kilkudziesięciu godzinach, profil "Wyszło Szydło Z Worka" ponownie wrzuca to samo kłamstwo (!) i ponownie zaczyna się "festiwal miłości" tych biednych, zmanipulowanych ludzi:


image

image


Fabryka fake newsów, hejtu i kolejnych Cybów ciągle nadaje...


PS. Polecam też swój wcześniejszy wpis:

https://www.salon24.pl/u/bbudowniczy/749750,sok-z-buraka-czyli-rozrywka-dla-pariasow-intelektualnych 

Cytaty:

https://www.facebook.com/Krystyna-Janda-51712213900/ 

https://www.facebook.com/z.worka.wyszlo.straszydlo/

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale