24 obserwujących
118 notek
485k odsłon
  2184   0

Sok z buraka czyli profil dla pariasów intelektualnych

Postanowiłem dziś odwiedzić kultowe dla wielu przeciwników obecnej władzy (czy też zwolenników poprzedniej) konto Soku z Buraka na Facebooku. Sam założyciel tak w kilku wywiadach mówił o swoim przedsięwzięciu : "Staram się, żeby internauci nie hejtowali, tylko napisali coś z fantazją. Bo hejtowanie nie jest rolą Soku z Buraka. (...) Mamy inteligentnych Internautów." Według mniemania właściciela profilu, Sok z Buraka trzyma wysoki poziom, nie to co prawicowe portale: "Hejtem był AntyKomor. Można sobie przypomnieć te memy. Tam nie było nic śmiesznego, to była czysta agresja. Na Soku są treści od delikatnych, lekkich, do poważnych, emocjonalnych opinii. ".  Jego zdaniem tacy jak on i czytelnicy SzB to wręcz wręcz elita Polski, ta lepsza jej połowa:

"Nie zapominajmy, że tacy jak my to wciąż połowa Polski (!). Jesteśmy społecznością wyedukowaną, proeuropejską, otwartą na świat, daleką od skrajności i ze zdrowym rozsądkiem. Będziemy bronić „normalności” jak długo się tylko da, tworząc codziennie nowy Sokzburaka."

A jak się jest tą elitą : to po prostu z buraków trzeba się śmiać....chyba logiczne?

"Sokzburaka staje się coraz bardziej otwartą formułą. Jest dla wszystkich, którzy wpisują się w naszą myśl przewodnią - śmiejemy się z buraków, po prostu."

Zachęcony powyższymi wywiadami, zajrzałem na profil SzB by poobcować trochę z tą normalnością i "zdrowym rozsądkiem"....


......Zacząłem od umieszczonej na portalu wypowiedzi niejakiego Roberta Lipca (?) "Powraca obowiązek meldunkowy, żeby było wiadomo gdzie pukać o 6 rano" oraz komentarza portalu "Pełna inwigilacja. Jak w komunie...."

image

Jak jest w rzeczywistości? Obowiązek meldunkowy nie musi powracać, bo cały czas istnieje. Miał funkcjonować do 1 stycznia 2016 roku, ale rząd PO i PSL przedłużył go w czerwcu 2015 roku do 1 stycznia 2018 roku....

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/884950,obowiazek-meldunkowy-zostanie-zniesiony-1-stycznia-2018-r.html

Reakcje europejskiej, "wyedukowanej" społeczności SzB? Najpopularniejszy komentarz : "Tomasz Tommy Trejnis A może tak wymeldujemy Leszka z Wawelu i zameldujemy na Powązkach? Skoro obowiązek jest to czas go zrealizować." Inna Pani odkrywa coś wielce zabawnego :" Hahahaha wraca obowiązek meldunkowy a nowe dowody osobiste nie mają adresu zamieszkania", a druga z przerażeniem odpisuje : "Sylwia Jaworska: Teraz wszystkich posiadaczy nowych dowodów będzie trzeba aresztować. Biedne moje dziecko." Pani Krystyna Mikoda, rzuca czymś bardzo zabawnym "Przeciez L.Kaczynski ma dwa zameldowania , jedno na Wawelu. a drugie na powazkach, przeciez widzialam pomniki dla pary prezydenckiej na Powazkach, to z jednego adresu musza rezygnowac???????????". Zaledwie kilka osób (na kilkaset) zwraca uwagę że coś jest nie tak, bo obowiązek meldunkowy cały czas istnieje....

Idziemy dalej i kolejny wpis :

 "Znalezione na Twitterze. TO CHYBA FEJK, KTÓRY PODAJĄ SOBIE INTERNAUCI, ALE JEŚLI NIE...TO "MINISTER" ZROBIŁ ŻART SAM Z SIEBIE"

image

Oczywiście jest to fejk (i fejkowe konto, oflicjalne to @MisiewiczB, a nie @MisiewczB), ale "inteligentnym internautom" wystarczy samo tylko podejrzenie na kilkaset komentarzy "napisanych z fantazją" takich jak np:

imageimage

Jeden z kolejnych wpisów - Sok z buraka straszy nową ordynacją wyborczą wprowadzoną przez Jarosława Kaczyńskiego, a wśród tłumów komentarzy najwięcej polubień ma komentarz przerażonej P. Marty Jasińskiej ""Tu nie ma z czego się śmiać, tu trzeba płakać. Jak PIS zmieni ordynację wyborczą to będą mogli rządzić do końca świata i nikt ich nie powstrzyma."  


image

Typowy czytelnik SzB - co  można sądzić po komentarzach, nie ma zielonego pojęcia o co naprawdę chodzi z tą nową ordynacją. Bo skąd ma wiedzieć, skoro wiedzę czerpie głównie z SzB czy Onetu. Z kilkuset komentarzy pojawia się wizja nadchodzącego największego totalitaryzmu na świecie, dożywotniego rządzenia Polską przez "kurdupla", "pokurcza" i "konusa" (najłagodniejsze określenia). A jak jest naprawdę? Zmiany ordynacji mają polegać na maksymalnie 2 kadencjach dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast (tak jak np w Niemczech), kamera w lokalu wyborczym i przezroczyste urny (to akurat zaproponował jeszcze prezydent Komorowski po wyborach w 2014 roku), zmiany w zasadach liczenia głosów, tak żeby wszyscy członkowie komisji wyborczej musieli w tym uczestniczyć i być może drobne korekty granic niektórych okręgów wyborczych. Prawdziwy faszyzm!

http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/wybory-samorzadowe-na-nowych-zasadach-tego-chce-kaczynski_935916.html

Kolejny wpis czyli radość z blokowania Kaczyńskiemu wjazdu na grób brata:

image

Najwięcej polubień (124) pod wpisem zebrał niejaki Pan Roman Mirocha "...to byl tez wspanialy pomysl po polsku , zlozyc G......O na Wawelu !!. Zrobiono z tego pieknego obiektu KACZY SRACZ !!!.", a niejaka Pani Urszula Janczyk prawie umarła ze śmiechu od "fantazji i polotu" Pana Romana : "KACZY SRACZ, to najlepsze określenie, uśmiałam się".

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura