Blog
beta release
ojciec & dyrektor
ojciec & dyrektor ojciec, już nie dyrektor
17 obserwujących 384 notki 226304 odsłony
ojciec & dyrektor, 13 lutego 2018 r.

Migawki z Ukrainy

628 5 0 A A A
Tarnopol - Google Maps
Tarnopol - Google Maps

Od podpisania nowelizacji ustawy o IPN naziści ukraińscy podnieśli wrzask w czym częściowo basują im filobanderowcy w PiS. Ale jeszcze przed aferą o nowelizację ustawy, Ukraina wprowadziła nowe embargo na polską żywność. O problemie informował RMF 17 stycznia.

To efekt m.in. lobbingu posłów PiS - Ukraina otrzymała bardzo duży bezcłowy kontyngent na eksport żywności do UE. Za to sama utrzymuje cła i inne restrykcje na import produktów z UE, a w szczególności z Polski. Poza 2 europosłami PSL nikt z Polski nie protestował. Tania żywność z Ukrainy jest bezpośrednim zagrożeniem dla rolników z Polski.

Renesans neonazizmu na Ukrainie.

Neonazistowska partia Swoboda chce wywieszania banderowskich flag na budynkach w Kijowie. Dla przypomnienia neonazistowskie flagi wiszą już we Lwowie i Tarnopolu.

Co prawda słyszałem o tym już jakiś czas temu ale dopiero teraz udało mi się znaleźć. W Tarnopolu powstała ulica im. żołnierzy SS Galizien. Link do mapy google.

Film o życiu lidera OUN, „Ja, Bandera” ma zostać nakręcony w 2018 roku, a jego premiera ma odbyć się w styczniu 2019 roku. W filmie kwestie mordowania Polaków mają być pominięte.

Kwitnie wymiana handlowa pomiędzy Rosją i Ukrainą. 2017 był kolejnym rokiem wzrostów. Tym razem o ok. 40%.

Jeszcze o filobanderowcach.

Gosiewska powitała Saakaszwiliego deportowanego z Ukrainy.  Jak widać bigos na majdanie trwale zaszkodził. Angażowanie się partii rządzącej w wojnę pomiędzy oligarchami, a neonazistami (po stronie neonazistów) jest szkodliwe dla Polski.

Kolejna antypolska wypowiedź red. Przełomiec (TVP, wPolsce.pl). Krytykowała nowelizację ustawy o IPN.

I coś o naszym (pro)izraelskim rządzie. Premier Morawiecki przypomniał o epizodzie z oblężenia Lwowa za Chmielnickiego. Miasto dostało propozycję odstąpienia od oblężenia za wydanie żydów. Lwowianie odmówili. Neonazistowskie (ale czy są dziś inne?) media na Ukrainie oburzają się na zaliczenie Chmielnickiego do listy antysemickich zbrodniarzy. Premier cytował rabina, z którym występował w Toruniu na konferencji „Pamięć i nadzieja”. Na filmie od 18:55.

Opublikowano: 13.02.2018 17:48. Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 00:32.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Gdzieś w drodze z Polski i do Polski.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Ktoś poniósł za to konsekwencje? Jak lekarze mają w d...e etykę to nie należy się dziwić,...
  • @Wuj Staszek a tu są zestawione komentarze polityków PO o Adamowiczu (jak jeszcze żył): od...
  • Nap...nie w partię rządzącą jest miłe ale problem istnieje od zawsze. Nie ma żadnej...

Tematy w dziale Polityka