Blog
beta release
ojciec & dyrektor
ojciec & dyrektor ojciec, już nie dyrektor
16 obserwujących 326 notek 200225 odsłon
ojciec & dyrektor, 13 lutego 2018 r.

Migawki z Ukrainy

622 5 0 A A A
Tarnopol - Google Maps
Tarnopol - Google Maps

Od podpisania nowelizacji ustawy o IPN naziści ukraińscy podnieśli wrzask w czym częściowo basują im filobanderowcy w PiS. Ale jeszcze przed aferą o nowelizację ustawy, Ukraina wprowadziła nowe embargo na polską żywność. O problemie informował RMF 17 stycznia.

To efekt m.in. lobbingu posłów PiS - Ukraina otrzymała bardzo duży bezcłowy kontyngent na eksport żywności do UE. Za to sama utrzymuje cła i inne restrykcje na import produktów z UE, a w szczególności z Polski. Poza 2 europosłami PSL nikt z Polski nie protestował. Tania żywność z Ukrainy jest bezpośrednim zagrożeniem dla rolników z Polski.

Renesans neonazizmu na Ukrainie.

Neonazistowska partia Swoboda chce wywieszania banderowskich flag na budynkach w Kijowie. Dla przypomnienia neonazistowskie flagi wiszą już we Lwowie i Tarnopolu.

Co prawda słyszałem o tym już jakiś czas temu ale dopiero teraz udało mi się znaleźć. W Tarnopolu powstała ulica im. żołnierzy SS Galizien. Link do mapy google.

Film o życiu lidera OUN, „Ja, Bandera” ma zostać nakręcony w 2018 roku, a jego premiera ma odbyć się w styczniu 2019 roku. W filmie kwestie mordowania Polaków mają być pominięte.

Kwitnie wymiana handlowa pomiędzy Rosją i Ukrainą. 2017 był kolejnym rokiem wzrostów. Tym razem o ok. 40%.

Jeszcze o filobanderowcach.

Gosiewska powitała Saakaszwiliego deportowanego z Ukrainy.  Jak widać bigos na majdanie trwale zaszkodził. Angażowanie się partii rządzącej w wojnę pomiędzy oligarchami, a neonazistami (po stronie neonazistów) jest szkodliwe dla Polski.

Kolejna antypolska wypowiedź red. Przełomiec (TVP, wPolsce.pl). Krytykowała nowelizację ustawy o IPN.

I coś o naszym (pro)izraelskim rządzie. Premier Morawiecki przypomniał o epizodzie z oblężenia Lwowa za Chmielnickiego. Miasto dostało propozycję odstąpienia od oblężenia za wydanie żydów. Lwowianie odmówili. Neonazistowskie (ale czy są dziś inne?) media na Ukrainie oburzają się na zaliczenie Chmielnickiego do listy antysemickich zbrodniarzy. Premier cytował rabina, z którym występował w Toruniu na konferencji „Pamięć i nadzieja”. Na filmie od 18:55.

Opublikowano: 13.02.2018 17:48. Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 00:32.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Gdzieś w drodze z Polski i do Polski.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • PiS jest PRZECIWKO obronie życia, co widać po sprawie aborcji dzieci z podejrzeniem zespołu...
  • @H.R. Czy ja sobie mogę nie życzyć partii największych przyjaciół Izraela?
  • Jak widzę dla pana Ein Reich Polin, zwei Partei, ein Kaczyński. Wałek z 20% progiem jest...

Tematy w dziale Polityka