Blog
Naród jest za uczciwością sędziów i prokuratorów
3 obserwujących
217 notek
60k odsłon
181 odsłon

Wydział Spraw Wewnętrznych w Prokuraturze Krajowej

Wykop Skomentuj

Reformując prokuraturę w 2016r. stworzono Wydział Spraw Wewnętrznych w Prokuraturze Krajowej do prowadzenia postępowań przygotowawczych w sprawach najpoważniejszych przestępstw popełnionych przez sędziów i prokuratorów, w tym asesorów. 

Co się stało z zawiadomieniem złożonym 12 lutego 2020r do Wydziału Spraw Wewnętrznych na podstawie art. 19 § 4.. Prawo o prokuraturze na sędziów  Sądu Dyscyplinarnego przez B.H.Bączkowską?

  Zawiadomienie zostało złożone bezpośrednio w Prokuraturze Krajowej po fakcie ograniczania ustanowionej jawności w sądach dyscyplinarnych w 2016r..

Zawiadomienie ma związek z zachowaniami sędziów Sądu Dyscyplinarnego w dnich 9.01.2020 i 11.02.2020 r ukazanych na filmach dokumentalnych nie pozwalającymi publicznośći brać udziału w sprawie.  Sprawę zawiadomienia  przekazano do prokuratury, która w tym się nie specjalizuje.  Patrz załączone 2 pisma otrzymane w tej sprawie.

Powstaje proste pytanie.

Co za sprawy prowadzi Wydział Spraw Wewnętrznych, skoro sprawą  podejrzanych o przestępstwo sędziów sądu dyscyplinarnego się nie zainteresował tylko zlecił to innym????!!!!

Czy może być cięższe przestępstwo wśród sędziów  lub prokuratorów, niż przestępstwo popełnione przez sędziów sądu dyscyplinarnego?

Jeśli prokurator broni przestępcy jest to przestępstwo. Zastanawiam się jak nazwać działanie, w którym prokurator broni prokuratora , który popełnił przestępstwo, gdy jest powołany do tego, aby ścigać przestępców, którzy prokuratorami nie są?

 Art. 19  Prawo o prokuraturze   STRUKTURA PROKURATURY KRAJOWEJ  

§ 4.Samodzielną komórką organizacyjną w Prokuraturze Krajowej jest Wydział Spraw Wewnętrznych, właściwy w sprawach postępowań przygotowawczych w sprawach najpoważniejszych przestępstw popełnionych przez sędziów, asesorów sądowych, prokuratorów i asesorów prokuratury, a także wykonywania funkcji oskarżyciela publicznego w tych sprawach przed sądem. Wydziałem Spraw Wewnętrznych kieruje naczelnik, który jest prokuratorem przełożonym prokuratorów wykonujących swoje obowiązki w tym wydziale.

image

image

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale