Blog
Naród jest za uczciwością sędziów i prokuratorów
3 obserwujących
198 notek
56k odsłon
140 odsłon

Alfabetyczne, czy niealfabetyczne listy wyborcze do Sejmu RP?

Wykop Skomentuj1

        Czy Ktoś się zastanawił po co wymyślono alfabet? Czy jest może Ktoś kto  nie zna alfabetu? Alfabet doskonale wykorzystano do tworzenia list wyborczych do głosowania  na prezydentów miast. Są te listy bowiem układane alfabetycznie. Każdy wie na kogo chce głosować i głosuje szukajac nazwiska w kolejności alfabetycznej na liście. Jeśli nie wie na kogo głosować to się zorientuje,  dopyta, poczyta przed wyborami.   Nikt nie potrzebuje tu żadnych podpowiedzi. Tu nie ma jedynki!. Nikt nie potrzebuje zapamietywać jakiś przydzielonych numerów na liscie. Z takich list w Toruniu został prezydentem Zaleski, w Warszawie Trzaskowski, a w Gdańsku Braun nie wygrał. Ilu na załączonej liście (w linku poniżej) na ponad 100 osób wygrało na literę A? Proszę policzyć tych na A . Nic nadzwyczajnego, losowanie liter przebiegło prawidłowo. Brak preferencji litery A. https://pl.wikipedia.org/wiki/Prezydenci_miast_w_Polsce_(kadencja_2018%E2%80%932023)?fbclid=IwAR3PNI7t1-PsmytbDOI7-BLXnM_NqQAopS-V6epvswalhKT3G9wz2NYZscc

Zwolennicy USTAWIANIA JEDYNEK na listach do Sejmu RP twierdzą. że alfabetycznych list być nie może. Dwie z tych wypowiedzi cytuję " 99% posłów będzie na "A" i 1% na "B" ;) „ „Zaczną ludzie zmieniać nazwiska przed wyborami na A” Takie twierdzenia to albo nieumiejętność kreatywnego myślenia, albo kolejna manipulacja aby takiego rozwiązania nie wprowadzić.

 Lansowanie jedynek uważam za jawną manipulację wyborcą. Najgorsze jest to że jawną. Jeśli coś jest jawne i ludzie się na to godzą, godzą od lat, czyli nie jest to karalne.

Jeśli wybory mają zależeć od wyborcy, to wyborca ma wybrać jedynkę na liście, a nie ten co listę tworzy lub wystawia.  Po co mamy iść na wybory? Po to aby zaklepać to co zostało ustalone w kuluarach kto ma być numer jeden?  Po to iść nie trzeba to zostało ustalone. Co zmienili wyborcy list muzyka tym, że poszli oddać głosy? Zatwierdzili wybór P. Kukiza. P. Kukiz wybrał jedynki z tego wprowadził 40 jedynek  i potrzebował tych co je zatwierdzą. Zatem kto wybrał? Kogo wybrał?  Tylko dwóch posłów  z list Kukiz'15 nie było jedynkami (trójka - Jacek Wilk  i  szóstka- Paweł Grabowski).

Gdyby listy były alfabetyczne inaczej rozłożyły by się głosy, tak ludzie zaufali liderowi. Gdzie ich zaprowadził ? Zaprowadził i do PO i do PIS i rozbicia ruchu oddolnego.

 Prawybory to bardzo dobry pomysł, ale tylko do ograniczenia ilości tych co zgłoszą się na listę, wszak jest tu ograniczona liczba osób. Po prawyborach lista powinna być ustawiona alfabetycznie. Tak powinno być w każdej opcji politycznej. Ktoś musi to wprowadzić jako pierwszy. Komu nie zależy na wprowadzeniu tego? Chyba politykom, bo żaden tego nie wprowadził. Na czym zależy Społeczeństwu? Na politykach? Czy na Społeczeństwie? Czym mają być społeczne listy wyborcze? Alfabetyczna ustawiona lista kandydatów to reprezentacja Społeczeństwa z poszanowaniem wypracowanego porządku przez wieki.

Niealfabetyczna lista to odzwieciedlenie upodobań pewnej grupy osób (która tworzy listę) i odzwierciedlenie chaosu. Jeśli planujemy wprowadzić oddolną listę do Sejmu RP, to nie nazywajmy jej społeczna listą, bo jest to nadużycie manipulacyjne, wszak do Społeczeństwa należymy Wszyscy (także ci z pozostałych list), a nie tylko ci ze Społecznej Listy.  Jeśli Społeczna Lista ma coś w polityce zmienić to musi odzwierciedlać wprowadzony porządek alfabetyczny, a nie udawać, że on nie istnieje. Idąc na wybory wystarczy zapamiętać nazwisko na kogo chce się głosować, a nie numer, który nic nie znaczy po wyborach. To nazwisko identyfikuje pręczej człowieka a nie numer na liście.  Chyba że wywinie ktoś numer i zmieni opcję polityczną. To jest dopiero numer. Tradycyjnych Mianowanych Jedynek na listach wyborczych do Sejmu RP brakuje i trzeba ich szukać w takich ruchach oddolnych, aby uzyskać mandat i dostać się do Sejmu RP. Paweł Grabowski to poseł na 6 startujący z pozycji na 6. Takich posłów nam brakuje.  Najlepsze wybory to te, których sami dokonaliśmy, NIE DAJMY SOBĄ MANIPULOWAĆ.

Zbierajmy podpisy w sprawie nakazu alfabetycznych list. Bo zakazu wprowadzania takich list jeszcze nikt nie wymyślił. Zatem stosować alfabyetyczne listy w wyborach do sejmu można tak jak stosuje sięw wyborach na prezydentów miast.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale