Blog
Naród jest za uczciwością sędziów i prokuratorów
3 obserwujących
198 notek
56k odsłon
378 odsłon

Adam Gierk odpowiada na pismo do Adama Gierk

Wykop Skomentuj1

Pismo skierowane do Naczelnika Wydziału Spraw Wewnętrznych PK prokuratora Adama Gierk dotyczyło zawiadomienia poświadczenia nieprawdy przez sędziego w sprawie karnej dotyczącej oskarżonego prokuratora prywatnym aktem oskarżenia.

Art. 19. Prawo o prokuraturze  podaje, cytuję:

§ 4. Samodzielną komórką organizacyjną w Prokuraturze Krajowej jest Wydział Spraw Wewnętrznych, właściwy w sprawach postępowań przygotowawczych w sprawach najpoważniejszych przestępstw popełnionych przez sędziów, asesorów sądowych, prokuratorów i asesorów prokuratury, a także wykonywania funkcji oskarżyciela publicznego w tych sprawach przed sądem. Wydziałem Spraw Wewnętrznych kieruje naczelnik, który jest prokuratorem przełożonym prokuratorów wykonujących swoje obowiązki w tym wydziale. 

Szef WSW  odesłał pismo do Gdańska. Załącznik niżej. Jaki jest powód? Zawiadomienie dotyczyło sędziego. Czy poświadczenie nieprawdy w sprawie prokuratora nie jest poważnym przestępstwem? Czy przestępstwo popełnione przez sędziego na rzecz oskarżonego znajomego prokuratora nie należy do najpoważniejszych??? 

Zatem jakie przestępstwa są poważniejsze od tych gdy jeden funkcjonariusz publiczny kombinuje jak obronić innego funkcjonariusza publicznego???

Proponuje poczytać o tym wydziale  https://www.rp.pl/Prokuratorzy/309109910-Specwydzial-prokuratury-z-wielkiej-chmury-maly-deszcz.htmlimage


 #sędzia #prokurator #sąd  #Gierk  #prokuratura  #wydział   #wsw 

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale