0 obserwujących
12 notek
26k odsłon
  418   0

Odbierzmy nasze barwy i pieniądze PZPN-owi

Jak pokazuje niedawna prezentacja strojów, w których reprezentacja Polski ma wystąpić na przyszłorocznych mistrzostwach Europy, Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej najwyraźniej przeszkadza nasze godło państwowe, od czasu odzyskania przez Polskę niepodległości zawsze, aż dotąd, umieszczane na koszulkach naszej drużyny piłkarskiej. W odpowiedzi apeluję o wywarcie na Związek presji w postaci odebrania mu moralnego prawa do używania słowa „Polska” w nazwie krajowego związku piłki nożnej. Apeluję też o całkowite odcięcie go od funduszy państwowych, czyli naszej wspólnej kasy, połączone z cofnięciem mu wszelkich przywilejów – również tych związanych z przygotowaniami do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Apeluję do kibiców, aby do czasu przywrócenia naszego godła na koszulkach reprezentacji Polski wygwizdywać działaczy PZPN na meczach ligowych. Apeluję też o powstrzymywanie się od zakupu towarów, z których przychód miałby trafić do kasy PZPN. PZPN zasługuje na bojkot, skoro nie przeszkadza mu korupcja wśród sędziów piłkarskich i mizerota własnych działań, przeszkadza natomiast godło naszego kraju na piersi zawodników polskiej drużyny.

Jako kolejny środek nacisku społecznego na krajowe władze piłkarskie, drużynę – jak ją po ostatnim skandalu nazwał p. Jan Tomaszewski – „związkową” należy zbojkotować przez konsekwentną odmowę nazywania jej „drużyną narodową” i „reprezentacją Polski”. Apeluję także o głośne protestowanie, gdy zostanie tak przez kogokolwiek nazwana, zwłaszcza przez działaczy Związku.

Skoro sami się o to proszą, zabrońmy geszefciarzom z PZPN wycierania sobie gęby słowami „Polska” i „Naród”!

Towarzyszami z PZPN należy mocno potrząsnąć aby otrzeźwieli, naprawili swój błąd i przeprosili za znieważenie kibiców reprezentacji Polski – ale także tych wszystkich, którzy piłką się nie interesują, lecz są zmuszeni łożyć na Związek i jego cele w sposób pośredni, finansując z budżetu państwa budowę stadionów piłkarskich i w inny sposób wspierając finansowo piłkę nożną, nic w zamian od PZPN nie otrzymując.

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale