Blogbudowa
Będzie pan zadowolony
4 obserwujących
11 notek
2082 odsłony
  103   0

10. Budynki dla uchodźców i kilka aktualności

Zacząć trzeba od informacji takiej, że w związku z licznymi pytaniami dotyczącymi tymczasowego pobytu uchodźców w budynkach niemieszkalnych wypowiedziała się Dorota Cabańska, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Zacząć trzeba od informacji takiej, że w związku z licznymi pytaniami dotyczącymi tymczasowego pobytu uchodźców w budynkach niemieszkalnych wypowiedziała się Dorota Cabańska, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Dnia 4. marca przesłała do organów administracji budowlanej pismo z informacją, że Prawo Budowlane nie zabrania tymczasowego pobytu uchodźców w budynkach niemieszkalnych. W związku z tym nie trzeba zgłaszać zmiany sposobu użytkowania do organów administracji architektoniczno-budowlanej. Trzeba jednak pamiętać, że mówimy o pobycie tymczasowym, a same obiekty muszą gwarantować bezpieczeństwo użytkowania oraz być zaopatrzone w niezbędne media.

23 lutego został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie kampanii promocyjnej projektu ZONE (Zintegrowany System Ograniczania Niskiej Emisji). Firma Euvic Media Sp. z o.o. ma m. in. rozpropagować informację o składaniu deklaracji co do źródła ogrzewania budynku do CEEB.

Samych budynków mieszkalnych jest ponad 6 milionów, a przecież trzeba jeszcze zgłosić te niemieszkalne. 9 marca w bazie danych było 3 miliony deklaracji. Czas - do końca czerwca. Więcej informacji o CEEB jest tu.
https://www.salon24.pl/u/blogbudowa/1194482,4-polmetek-ceeb

I na koniec jeszcze informacja dotycząca szykowanych kolejnych zmian w Prawie Budowlanym. 11 marca Komitet Stały Rady Ministrów zatwierdził projekt zmian. W dużej mierze będą dotyczyć cyfryzacji: Elektronicznego Dziennika Budowy (EDB), Elektronicznej Książki Obiektu Budowlanego (EKOB), Centralnego Rejestru Osób z Uprawnieniami Budowlanymi (CRUB) o raz portalu e-budownictwo.

Marcin Brixen

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale