150 obserwujących
1887 notek
2696k odsłon
  1979   0

Nie "przemysł" tylko "wojna nienawiści"

   To co się dzieje wokół katastrofy smoleńskiej niestety zatruje nam życie publiczne na dziesieciolecia tak jak w inny sposób, z racji ówczesnych politycznych uwarunkowań, zatruła kastrofa gibraltarska. Każdy ma już swoją prawdę, obiektywna nikogo nie interesuje, no chyba, ze w zakresie zgodności ze z góry założonymi tezami. Napisano już o tym sporo i jeszcze więcej się napisze. Ale tym razem troche obok.

   Przy okazji tego co się mówi jedną ze zbitek znaczeniowych jakich się używa jest tzw. "przemysł nienawiści". Sposób w jaki traktowano, szególnie przed wizytą w smoleńsku Lecha Kaczyńskiego doskonale pamiętam choćby przez to, że nawiązałem do tego w jednym z rysunków na którym Lech Kaczyński po to żeby móc być w Katyniu jest przebrany za drzewo. Sam jestem przerażony znaczeniem jakiego ten rysunek po katastrofie nabrał. Ta atmosfera na pewno miała wpływ na wydarzenia. A jednak skargi strony pisowskiej obejmującej i czynnych polityków i zwolenników PiS jako partii przypominają mi skargi krokodyla, który podczas zżerania krowy poslizgnął się i złamał łapkę.

  To w jaki sposób strona pisowska przed 10 kwietnia i wcześniej określała partię, która odebrała jej władzę wraz z jej zwolennikami absolutnie znamion "przemysłu miłości" nie nosiło. Stopień pogardy propisowskich internatutów wobec internautów propeowskich w niczym nie ustępował (i nadal niestety nie ustępuje) stopniowi pogardy internautów protuskowych dla internautów prokaczyńskich. Lech Kaczyński podczas wręczenia nominacji ministrom rządu Tuska również niespacjalnie dał odczuć, że szanuje decyzję wyborców. Zresztą licytować się można w nieskończoność. Rożnica między stronami konfliktu polega raczej na tym, że jedna ze stron posiada wiecej środków ekspresji dla swojej pogardy (choćby z racji posiadania władzy, co nakłada na nią dodatkową odpowiedzialnosć).  A druga, choć bardzo chciałaby jej dorównać, niestety musiała ustąpić pola. Przegrała.

  To trwa. To się eskaluje. To będzie miało konsekwencje. Będzie miało ponieważ od dawna nie chodzi już o ojczyznę, wyborców czy rację stanu. Przede wszystkim chodzi o to kto kogo.

 

p.s. aTU można kupować kubki z rysunkami:)

 

1

Lubię to! Skomentuj83 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale