Okiem ogrodnika
Rodzina i społeczeństwo, czyli - jak żyć?
77 obserwujących
1270 notek
463k odsłony
1111 odsłon

CPK: uwagi komunikacyjne

Wykop Skomentuj53

Kilka uwag komunikacyjnych tyczących CPK z perspektywy mieszkańca okolic podwarszawskich.

Wczoraj przekazana została decyzja o przebudowie autostrady A2 zwiększającej jej przepustowość. Jedna z ważniejszych decyzji.

Wydaje się, że powinny być rozważane też inne opcje dotarcia do CPK . Przede wszystkim chodzi o bezpośrednie połączenie miedzy obecnie działającym Portem Lotniczym im. Chopina, a przyszłym CPK.

Takie połączenie powinno być zrealizowane i , z racji choćby terenowych, co wiązać by się musiało z kosztami, nie powinno to być połączenie drogowe, a kolejowe (lub tp.).

W takim przypadku  wydaje się, że rozsądnym byłoby zbudowanie naziemnej (koszty) linii kolejki podmiejskiej łączącej oba porty lotnicze, a przebiegającej przez tereny od dużym natężeniu przepływu pasażerów.

Na trasie takiej kolejki byłoby Centrum Handlowe Janki, jest budowane duże Centrum Handlu Hurtowego w Sękocinie, niewiele dalej Chińskie Centrum Handlowe w Wólce Kosowskiej. Oczywiście cały teren w pobliżu kolejki stałby się bardzo atrakcyjny dla budownictwa mieszkaniowego. 

Dla pasażerów zaś byłby możliwością skorzystania z połączenia bezpośredniego. W obecnej wersji - mogą to być tylko autobusy.


Sugerowane rozwiązanie pozwoliłoby na stworzenie pętli komunikacyjnej, gdyż trasa kolejki łączyłaby się w rejonie Grodziska z obecną WKD, a to pozwoliłoby na dogodna komunikację w całym rejonie.


Druga kwestia, tym razem "drogowa", to budowa S7  od Lotniska Chopina w rejon Tarczyna. To wariant pozwalający na alternatywny dojazd do CPK pod warunkiem przebudowy dróg między Tarczynem, a CPK.

Jest co prawda "50" miedzy Grójcem, a Sochaczewem, ale ma ona małą przepustowość. Wydaje się, że wskazane połączenie byłoby dobrym uzupełnieniem.


To sugestie i uwagi osoby nie związanej z "lobby" komunikacyjnym. Ciekaw jestem zdania profesjonalistów odnośnie przewidywanych zmian komunikacyjnych w całym rejonie, a także takich kwestii jak tereny na zamieszkanie obsługi portu i komunikacja dla nich i wszystkie zamierzenia towarzyszące; wszak do obsługi CPK potrzeba "miasta".

Wykop Skomentuj53
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka