Współczesna Targowica nazywa się KODem i została powołana w grudniu 2015 r. Targowica utworzona przez niektórych polskich magnatów została powołana w maju 1792 r w Targowicy.W imię obrony demokracji szlacheckiej zebrali się u tronu carycy Katarzyny niektórzy magnaci i zaapelowali o interencję w Polsce. Obecni Targowiczanie zwrócili się do "tronu brukselskiego" o pomoc w obronie swoich przywilejów.
Targowica z roku 1792 doprowadziła do ostatecznego upadku Rzeczypospolitej i przeszła do historii akt niesłychanej zdrady.
Historia kołem się toczy, ale sądzę, że tym razem opór świadomych obywateli będzie znacznie większy niż ten w XVIII wieku i tym razem Targowicy nie uda się doprowadzić do upadku Polski.
Ja mam taką nadzieję, a jak Wy sądzicie czytelnicy tej notki?
Inne tematy w dziale Polityka