Blog
Sowiniec
Sowiniec
Sowiniec filozof, nauczyciel akademicki
278 obserwujących 3279 notek 4338116 odsłon
Sowiniec, 17 maja 2017 r.

Niepoprawny politycznie Dzień Matki

374 37 0 A A A


          Polityczne słuszniactwo (political correctness) odnotowało kolejny triumf: w jednej z brukselskich szkół podstawowych odwołano Dzień Matki.


          Jak napisano w cytowanym przez Radio RMF FM komunikacie do rodziców, chodzi o „różnorodność rodzin i kultur”.


          Zdaniem dyrekcji placówki każdy powinien obchodzić ten dzień w taki sposób, jaki uważa za stosowny, a ze względu na to, że wiele dzieci pochodzi z rozbitych rodzin, lub są wychowywane przez pary homoseksualne, niektóre z nich nie miałyby komu przygotować prezentu, co stanowiłoby poważny problem i stres dla dziecka. 


          „Są też dzieci z rozwiedzionych rodzin, które zgodnie z belgijskim prawem spędzają jeden tydzień u mamy, a drugi u taty. Im też jest trudno, bo często święto nie pokrywa się z tygodniem przewidzianym na pobyt u mamy. Szkoła postanowiła, że nie będzie przygotowywania w klasach prezentów dla mam czy ojców, co jest tradycją w Belgii. Komu na przykład na Dzień Matki miałby wręczyć prezent mały Pierre, wychowywany przez parę gejowską? Jest to poważny problem i stres dla dziecka” - czytamy na stronie RMF.


          O sprawie zrobiło się głośno, gdy zdenerwowani i najwyraźniej mało postępowi rodzice powiadomili o całej sprawie media. Dyrekcja tłumaczy, że działała w dobrej wierze i nie spodziewała się fali krytyki.


          Heroldów politycznego słuszniactwa czeka jeszcze wiele pracy w Belgii i w innych krajach.

 


Opublikowano: 17.05.2017 14:23.
Autor: Sowiniec
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

filozof-fenomenolog, autor "Zarysu filozofii spotkania" i "Filozofów o godnym życiu", harcerz, publicysta prasy krajowej i polonijnej, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków, były reprezentant prasowy pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • AlexanderG Jest się czego bać?
  • noo W życiu!
  • W kiblu damskim czy męskim?

Tematy w dziale Kultura