Chłodny Żółw Chłodny Żółw
376
BLOG

Czy Donald Tusk ma jeszcze szansę?

Chłodny Żółw Chłodny Żółw Polityka Obserwuj notkę 35

Platforma Obywatelska nie jest już "partią miłości".

Ten rozdział w historii partii definitywnie  zamknął były wicepremier, szef klubu parlamentarnego PO, Grzegorz Schetyna, który  w wywiadzie dla dziennika "Polska" przyznał, że w jego partii "skończyło się wspólne robienie polityki emocjonalnej opartej na bliskich, osobistych relacjach".

- Pamiętam, jak byłem na koncercie U2 w Chorzowie. Dowiedziałem się, że członkowie zespołu przyjeżdżają na koncert, praktycznie każdy z innej strony świata. Spotykają się dopiero w hotelu przed samym występem. Przyjeżdżają osobno, podają sobie ręce, grają wielki koncert, są wielkim zespołem i wyjeżdżają- mówił o zmianach w PO Schetyna. 


 Sytuacja wewnątrz rządzącej partii stała się bardzo ciekawa. Nie wszyscy partyjni koledzy uważają premiera za geniusza, nie wszyscy pochwalają jego rządowe porządki, wreszcie nie wszyscy uważają go za najlepszego kandydata do stanowiska prezydenta!

- Pewne jest jednak to, że to Donald Tusk będzie startował na prezydenta, nad czym ubolewam - zamartwiał się, chyba szczerze, "tajny" stronnik innego z trzech tenorów PO , poseł Janusz Palikot.


Medialny grunt jest już przygotowany na wielki powrót Andrzeja Olechowskiego do czynnej polityki. Sam główny bohater tych zabiegów zjawił się w telewizji na zaproszenie Moniki Olejnik, której zwierzył  się, że "aż się podniósł" słuchając przechwałek Donalda Tuska.

Wkrótce najprawdopodobniej okaże się, że w belwederskim castingu,  oprócz prezydenta i premiera, weźmie udział także znacznie większy zawodnik. Dlaczego na oficjalny komunikat mamy czekać aż do 21 grudnia? Czemu Tenor zwleka?

- Na pewno będę chciał zasięgnąć zdania prezydenta Wałęsy, prezydenta Kwaśniewskiego i osób, których uważam za swoich mentorów - skromnie stwierdził Olechowski.

Trzech na jednego? Czy Donald Tusk ma jeszcze szansę?

Blog Chłodnego Żółwia nagrodzony został przez p. Janinę Paradowską ;-) Chłodny Żółw - FanKlub ŻóŁwIoWe MyŚLi   (na koszulkach) - "Chłodny Żółw Collection" ThRiLLeR PoLiTyCzNy: "Meldunki z Kaczystanu" CoŚ DlA KoNeSeRóW: WaLkA StUlECiA: Jerzy Buzek kontra Nigel Farage To nie Grzech! - piosenka polityczna Przerażenie w TVN-ie "Jaja Hanny Lis" - opowieści z wyższych sfer Mainstream podąża za Salonem24 Polityka dla opornych "Moherowe Berety" są wśród nas Kubuś Puchatek i prawicowe sentymenty   SaLoNoWe SmAkOłYkI: "Tu trzeba postawić pytanie - gdzie jest w tym rankingu ktoś o pseudonimie "chłodny żółw"? Kim on jest i jakie ma znaczenie w pisaniu - nawet na S24?" Bloger "Azrael" na blogu własnym " Hmmm..... a kto to jest chłodny żółw?! Galopek - daj spokój..." Bloger "Azrael" na blogu Galopującego Majora   DzIeŁa WyBrAnE (40 i 4) : 1) Żółw i osły z Brukseli 2) Afera Chevaliera 3) Największy problem prawicy 4) Po co nam "chamski" Internet? 1) Demokracja za 5 złotych 2) Bajka o Lisie morskim 3)Tajemnica partii ojca Rydzyka 4) Bydło z perfumerii 5) Amerykanie winni zagłady Żydów? 6) Dziennikarze i blogerzy, czyli słoń kontra mrówka 7) Matematyka i minister Chlebowski 8) Fankluby polityczne 9) Chamstwo intelektualisty 10) Czy Tusk ma jeszcze szansę? 11) Definicja wykształciucha 12) Zaklinacze elektoratu 13) O dziennikarstwie zoologicznym 14) Azraelowa megalomania 15) Porucznik Turtle i Dziennikarze I 16) Porucznik Turtle i Dziennikarze II 17) Porucznik Turtle i Dziennikarze III 18) Porucznik Turtle i Dziennikarze IV 19) Porucznik Turtle i Dziennikarze V 20) TVN miażdzy Gazetę Wyborczą 21) Niemieckie poczucie humoru 22) Demokracja w zaciszu unijnych gabinetów 23) Czy biskup oszalał? 24) Polityczne pytania graniczne 25) Gady i mięczaki w Salonie24 26) Podziw czy obrzydzenie 27) Tragiczny komik PIS 28) W mediach potrzebni są idioci 29) Bankierzy czy bandyci? 30) Kupa w TVN 31) Politycy pod sąd! 32) Plażowy totalitaryzm 33) Panie Żakowski, co z tym chamstwem? 34) Wolność polityka - bandyckie chwyty dozwolone 35) Belka w oku arcybiskupa Życińskiego 36) Nagły atak spawacza (Mireksowi) 37) To dopiero "Climategate"! 38) Rybitzky znów na kacu... 39) Antek Emigrant, Czuły Wojtek itp. 40) Róża Luxemburg PiS-u włazi w szkodę Moja strona jest warta1,39 Mln zł   Inni politycznie niepoprawni: http://katalog.di.com.pl/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka