203 obserwujących
1531 notek
1588k odsłon
  179   0

Skleroza i belka w oku Arcybiskupa Życińskiego

Arcybiskup Józef Życiński nie raz już otwierał oczy ludziom mającym biznesowe dylematy. Jaką gazetę należy wspierać w wojnie o medialny rynek? To właśnie dzięki Arcybiskupowi mogliśmy się dowiedzieć, że Gazetę Wyborczą atakują "osoby chore", "przeżywające problemy psychiczne", a wykorzystywanie ich w tej wojnie "przekracza dopuszczalne granice kultury".

 

Fot. Rafał Michałowski / AG


Tym razem bezkompromisowy Arcypasterz zgłosił się do telewizji TVN, aby opowiedzieć o swoich emocjach związanych z zamieszaniem wokół senatora Krzysztofa Piesiewicza.

- To jest demokracja plotkarska, przeciwko której protestuję - grzmiał abp Życiński - Mam pretensje, że niektóre środowiska dziennikarskie zlekceważyły ludzką godność.

Księże Arcybiskupie, pełna zgoda. Dziennikarze zachowali się nieelegancko wobec Senatora. Ale pamiętajmy, że  lekceważenie ludzkiej godności zdarza się nawet biskupom!

Na przykład w czasie medialnej wojny dwóch gazet, jeden z Arcybiskupów nazwał, niewygodnego dla Jego ulubionej redakcji dziennikarza, "osoba chorą", "przeżywającą problemy psychiczne".

Ksiądz  Arcybiskup pamięta?

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale