O zaradności naszych polityków jestem przekonany od... no, nie pamiętam od kiedy. Nie musimy się o nich martwić. Ta sytuacja daje nam psychiczny komfort. Nie musimy ich wspierać żadną jałmużną...
Politykom nie brakuje ani sprytu, ani umiejętności walki o swoje. Choć z reguły - w sensie prawnym i moralnym - nie mają na swym koncie "żadnej przewiny", to biznesowo radzą sobie nie gorzej niż najsłynniejsi gangsterzy!
Zarobki "godne", a i robota mniej stresująca... Jeśli już decydują się zakończyć swą harówkę dla kraju, zaczynają prezesować bankom i instytucjom finansowym, przechodzą do zarządów i rad nadzorczych najbogatszych firm, zostają doradcami międzynarodowych koncernów... Radzą sobie i innym. Jak mawiał jeden z klasyków "rząd się wyżywi"!
Oddawanie im jakichkolwiek pieniędzy, których oddać im nie musimy, nie ma żadnego sensu.
Dlatego właśnie namawiam wszystkich do skorzystania z prawa do przekazania 1 % swojego podatku dochodowego organizacjom pożytku publicznego.
Choćby to były tylko grosiki, starajmy się je uratować przed urzędniczą hydrą.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Technicznie sprawa jest bardzo prosta.
Wystarczy, że w odpowiednich rubrykach (na końcu) w rocznym zeznaniu podatkowym (dokumenty o wdzięcznych nazwach: PIT-36, PIT-37 lub PIT-28) podamy:
1) Nazwę organizacji
2) Numer jej wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS)
To wystarczy! Nie musimy podawać żadnych dodatkowych informacji, a urząd skarbowy, w terminie do 3 miesięcy przekaże na konto wybranej organizacji 1 % należnego podatku.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Dla przykładu, podam jak ja wypełniłem zeznanie :-)))
1) Nazwa organizacji pożytku publicznego:
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej
2) Numer KRS: 0000090832
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
To tylko przykład. Organizacje Pożytku Publicznego są najróżniejsze. Wybieramy wśród tysięcy z nich... Jednak wydaje mi się, że nawet gdybyście się mocno starali, to i tak nie uda Wam się wybrać gorzej niż wybrali by za Was nasi politycznie władcy.
Bez względu na poglądy polityczne, namawiajmy rodziny i znajomych. Niech nie zmarnuje się ani jeden grosik !
Inne tematy w dziale Polityka