Chłodny Żółw Chłodny Żółw
334
BLOG

Sposób na politycznych oszustów

Chłodny Żółw Chłodny Żółw Polityka Obserwuj notkę 9

Pytają mnie ludzie w rozmowach, w listach... Co w demokratycznej praktyce denerwuje mnie najbardziej? Dziwią się, kiedy mówię, że pobłażliwość. Czemu akurat to? Głównie dlatego, że pobłażanie politycznym oszustom stało sie powszechne.

Politycy wciąż – a najczęściej przed wyborami - składają nam najróżniejsze obietnice (to coś na kształt umowy między politykiem i wyborcami) i... chyba nikt nie oczekuje od nich realizacji tych przyrzeczeń! Podobno słusznie, bo jak tłumaczył przed laty jeden z byłych ministrów PO: "kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami". Czy rzeczywiście polityk powinien stać ponad prawem? Czy każdy oszust, który wykaże, że jest politykiem powinien cieszyć się bezkarnością? Mam na ten temat inne zdanie. Dlatego proponuję prostą, pięciopunktową metodę egzekwowania umów (obietnic) zawieranych z nami przez polityków. Schemat tych działań mógłby wyglądać np. tak:

1) Państwowa Komisja Wyborcza uprzejmie pyta reprezentantów każdego z komitetów wyborczych, czy te chciałyby złożyć wyborcom jakąkolwiek wiążącą obietnicę (politycy nie powinny mieć ograniczeń co do liczby wiążących obietnic, natomiast niezrealizowanie którejkolwiek z nich skutkowałoby rezygnacją z pełnienia funkcji objętych w wyniku przedwyborczego oszustwa).

2) PKW ogłasza wyborcom zestaw wiążących obietnic każdego z komitetów wyborczych.

3) Po wyborach, w odpowiednim czasie (po niezrealizowaniu pierwszej obietnicy) PKW występuje do zwycięskiego komitetu wyborczego z wnioskiem o dobrowolną rezygnację ze zdobytych urzędów i mandatów.

4) Prokuratura wnioskuje o ściganie oszustów.

5) Sąd decyduje o utracie praw publicznych i uwięzieniu politycznych kłamców i bandytów.

Czyż nie jest to rozwiązanie proste, a zarazem sprawiedliwe? Dzięki niemu przywrócimy w społeczeństwie wiarę w równość polityków i zwykłych obywateli wobec prawa! Ktoś jest przeciw? Ktoś się wstrzymał? Nie widzę, nie słyszę...

(Chłodny Żółw, Kurier WNET, lipiec 2015)

image

Blog Chłodnego Żółwia nagrodzony został przez p. Janinę Paradowską ;-) Chłodny Żółw - FanKlub ŻóŁwIoWe MyŚLi   (na koszulkach) - "Chłodny Żółw Collection" ThRiLLeR PoLiTyCzNy: "Meldunki z Kaczystanu" CoŚ DlA KoNeSeRóW: WaLkA StUlECiA: Jerzy Buzek kontra Nigel Farage To nie Grzech! - piosenka polityczna Przerażenie w TVN-ie "Jaja Hanny Lis" - opowieści z wyższych sfer Mainstream podąża za Salonem24 Polityka dla opornych "Moherowe Berety" są wśród nas Kubuś Puchatek i prawicowe sentymenty   SaLoNoWe SmAkOłYkI: "Tu trzeba postawić pytanie - gdzie jest w tym rankingu ktoś o pseudonimie "chłodny żółw"? Kim on jest i jakie ma znaczenie w pisaniu - nawet na S24?" Bloger "Azrael" na blogu własnym " Hmmm..... a kto to jest chłodny żółw?! Galopek - daj spokój..." Bloger "Azrael" na blogu Galopującego Majora   DzIeŁa WyBrAnE (40 i 4) : 1) Żółw i osły z Brukseli 2) Afera Chevaliera 3) Największy problem prawicy 4) Po co nam "chamski" Internet? 1) Demokracja za 5 złotych 2) Bajka o Lisie morskim 3)Tajemnica partii ojca Rydzyka 4) Bydło z perfumerii 5) Amerykanie winni zagłady Żydów? 6) Dziennikarze i blogerzy, czyli słoń kontra mrówka 7) Matematyka i minister Chlebowski 8) Fankluby polityczne 9) Chamstwo intelektualisty 10) Czy Tusk ma jeszcze szansę? 11) Definicja wykształciucha 12) Zaklinacze elektoratu 13) O dziennikarstwie zoologicznym 14) Azraelowa megalomania 15) Porucznik Turtle i Dziennikarze I 16) Porucznik Turtle i Dziennikarze II 17) Porucznik Turtle i Dziennikarze III 18) Porucznik Turtle i Dziennikarze IV 19) Porucznik Turtle i Dziennikarze V 20) TVN miażdzy Gazetę Wyborczą 21) Niemieckie poczucie humoru 22) Demokracja w zaciszu unijnych gabinetów 23) Czy biskup oszalał? 24) Polityczne pytania graniczne 25) Gady i mięczaki w Salonie24 26) Podziw czy obrzydzenie 27) Tragiczny komik PIS 28) W mediach potrzebni są idioci 29) Bankierzy czy bandyci? 30) Kupa w TVN 31) Politycy pod sąd! 32) Plażowy totalitaryzm 33) Panie Żakowski, co z tym chamstwem? 34) Wolność polityka - bandyckie chwyty dozwolone 35) Belka w oku arcybiskupa Życińskiego 36) Nagły atak spawacza (Mireksowi) 37) To dopiero "Climategate"! 38) Rybitzky znów na kacu... 39) Antek Emigrant, Czuły Wojtek itp. 40) Róża Luxemburg PiS-u włazi w szkodę Moja strona jest warta1,39 Mln zł   Inni politycznie niepoprawni: http://katalog.di.com.pl/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka