chwasty w lesie
"jeśli trafiasz między wrony, masz szansę stać się białym krukiem"
1 obserwujący
27 notek
8874 odsłony
398 odsłon

Ile kosztuje wyrok ?

Wykop Skomentuj15

 „Fakt” ujawnia, przez kogo mógł trafić do więzienia Tomasz Komenda. To prokurator łapownik na usługach przestępców.

Tabloid informuje, że są dowody, iż do śledztwa przeciw Komendzie, w sprawie zabójstwa nastolatki z Miłoszyc oddelegowano prokuratora skompromitowanego kontaktami z przestępcami.

Wrocławski prokurator Stanisław O., który prowadził śledztwo w sprawie zbrodni, o którą niesłusznie oskarżono i więziono przez 18 lat Tomasza Komendę, był na usługach przestępców!

—czytamy w „Fakcie”.

Dodaje, że dowody odnaleziono w aktach spraw, za które prokuratora skazano. Stanisław O. był czwartym prokuratorem, któremu przydzielono nadzór nad śledztwem w sprawie zbrodni, do której doszło w Miłoszycach. To właśnie on:

prowadząc śledztwo w sprawie zabójstwa Marka Ł., w czerwcu 1998 r. uchylił areszt wobec Wiesława B. (50 l.), jednego z podejrzanych o zabójstwo! Ale nie dlatego, że na to wskazywały dowody, ale za… łapówkę w postaci 10 tys. zł, dwie butelki whisky i komplet odzieży dziecięcej

—czytamy w „Fakcie”.

Gdy podejrzany wyszedł na wolność, prokurator Stanisław O. miał nadal otaczać go opieką. Za kolejne łapówki załatwił mu m.in. paszport i pisał pisma procesowe w jego imieniu!

Dostał za to m.in. kurtkę skórzaną, perfumy, lampy i lusterka do Golfa, radia samochodowe, darmowe przeglądy oraz remont silnika swojego samochodu, a także niezliczoną ilość alkoholu na spotkaniach towarzyskich

—informuje gazeta.

Prokurator miał także utrzymywać kontakty z innymi przestępcami i pomagać w prowadzonych przeciw nim sprawach. Zajmując się sprawą Komendy miał utrudniać śledztwo.

Był arogancki, utrudniał mi pracę, nie pozwalał na dostęp do dokumentów

—przyznała adwokat Ewa Szymecka, oskarżyciel posiłkowy w procesie Komendy reprezentująca rodziców zabitej w Miłoszycach Małgosi Kwiatkowskiej.

Stanisław O. nie jest już prokuratorem.  

ann/”Fakt”


Ile takich spraw czeka na wyjaśnienie? Niezawisłe sądy i całkowicie niezależne od nikogo i niczego. Stanowiące prawo według własnych potrzeb na użytek grup przestępczych, to norma. Od trzydziestu lat usilnie budujemy państwo demokratyczne prawa, podobno. Dlaczego tak nieudolnie? Kto przeszkadza? Czyje interesy zwyciężają?

Za 10 tysięcy prokurator wsadził na 25 lat niewinnego człowieka, sąd przyklepał, za ile? Kto to wyjaśni?

cdn.

Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo