Jak podały wczoraj Wiadomości TVP według dwóch niezależnych opinii prawnych z Uniwersytetu Warszawskiego anulowanie przez Pawlaka kary nałożonej na J&S Energy było niezgodne z prawem i jako takie nieważne od samego początku.
– Premier Pawlak popełnił rażące błędy w wydanej przez siebie decyzji. Przede wszystkim jest to bezpodstawne w istocie rzeczy umorzenie postępowania, jest to również niewłaściwa ocena stanu faktycznego – mówił w „Wiadomościach” dr Piotr Przybysz z Uniwersytetu Warszawskiego
Sam Pawlak nadal podtzrymuje swoją decyzję, lecz w wywiadzie nie nie był już taki pewny. Potwierdził, że decyzja o nałożeniu kary przez prezesa ARM była wadliwa prawnie.
Specyficznego smaczku całej sprawie dodaje fakt, że (jak donosi Wprost) Pawlak chce zlikwidować departament Ministerstwa Gospodarki zajmujący się dywersyfikacją dostaw ropy i gazu. W rządzie PiS nadzorował go wiceminister gospodarki Piotr Naimski. To on poinformował o nałożeniu kary na J&S.



Komentarze
Pokaż komentarze (4)