0 obserwujących
50 notek
17k odsłon
429 odsłon

NAJGORSZY GRZECH KACZYŃSKIEGO

Wykop Skomentuj5

Osoba z kręgu moich najbliższych powiada, że najgorszą przewiną lidera PiSu jest to, że swoim adwersarzom odbiera rozum. Jeżeli pod tym pojęciem rozumiemy zdolność do formułowania własnych, a nie narzuconych przez media lub tzw. autorytety, opinii oraz umiejętność odróżniania obiektywnie istniejącej rzeczywistości od tej kreowanej na potrzeby wyżej wspomnianych, to życie dostarcza licznych przykładów na poparcie tej tezy.

Jednym z najświeższych jest Pani Prezydent Gdańska (PPG) udzielająca wywiadu niemieckiej rozgłośni. Nagadała tam takich głupot, że aż się w głowie nie mieści. Można się oczywiście zastanawiać, po co to zrobiła. Odpowiedź z gatunku, że to agenturalna działalność proniemiecka, mnie nie przekonuje. Gdyby tak było, to raczej nie znalazłby się w wywiadzie wątek III Rzeszy, która była przecież państwem niemieckim. Co innego zagłada Żydów – jej sprawcami jak wiadomo byli bezpaństwowi, niemający narodowości naziści, do spółki oczywiście z Polakami.

Drugą możliwością jest jakaś kalkulacja polityczna. Mówię to, czego oczekują ode mnie moi polityczni mocodawcy, w zamian za jakieś przyszłe beneficja. To nie jest wykluczone, ale świadczyłoby o naiwności PPG, o którą jej nie posądzam. Jest co prawda jeszcze dość młoda, a polityk musi umieć czekać, ale wiadomo: obiecanki- cacanki, a te czynione przez ugrupowania bez realnego wpływu na rzeczywistość mają wartość czeku bez pokrycia.

Młody wiek nie usprawiedliwia jednak historycznej ignorancji i nic tu nie pomoże zasłanianie się mamą. PPG pewnie wie (a jeśli nie wie, niech spyta mądrzejszych), że za komuny:

-    taki wywiad by się nie odbył, bo osoba niekryjąca się ze swoimi antyrządowymi poglądami nie dostałaby paszportu,
-    gdyby się jednak odbył (np. zachodnioniemiecki dziennikarz przeprowadziłby go w Polsce), to udzielająca wywiadu poszłaby siedzieć za „rozpowszechnianie fałszywych informacji mogących zaszkodzić interesom PRL”.

Ceterum censeo,  mamy do czynienia z przypadłością opisaną na wstępie (cbdo).

Przypadłość ta nie usprawiedliwia jednak porównywania działań wybranej, a nie siłą narzuconej polskiej władzy do działań III Rzeszy. Zwłaszcza w niemieckich mediach i przez prezydenta miasta, z którego niedaleko do Stuthoffu i Piaśnicy.


Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka