5 obserwujących
145 notek
63k odsłony
198 odsłon

Panie Prezesie w Banasia ustawą o odpowiedzialności urzędniczej

Wykop Skomentuj4

Widoczne działania, aferowe doniesienia o lipnych zabezpieczeniach dla działalności syna, "niewiedza" o mieszkaniu schadzek najstarszej profesji kobiecej z klientelą, zaniżanie wartości by płacić mniejsze podatki, zarzuty o spekulacje vatowskie. Czy to nie lepiej napisać ustawę o odpowiedzialności najwyższych urzędników państwowych Prezesie?

Może nie trzeba dodawać nic do Konstytucji,jeśli można podciągnąć pod Trybunał Stanu takie działania. Albo niech zespół prawników napisze ustawę o odpowiedzialności urzędniczej pracowników NIK w trybie innym niż dotychczas, to znaczy - jeśli są uzasadnione podejrzenia o działanie przestępcze, fałszowanie dokumentów, fałszowanie wartości mienia itp, to zawieszenie na czas do wyroku lub końca piastowania urzędu bez pensji. Przywrócenie na stanowisko, jeśli wyrok jest uniewinniający lub rekompensata za utracone dochody. 

Ustawa taka może wyczyścić zastane struktury PO-Nowoczesna w terenie, w samorządach i powiatach. Trzeba się zastanowić czy pomoże usunąć prezesa NIK, ale także innych urzędników gmin czy starostw wobec których toczy się postępowanie karne. 

Poza tym, żeby uprzedzić fakty, należałoby zrobić oddział krakowskiej szkoły sędziów i prokuratorów w Warszawie, bliżej Ziobry. Sędziowie w większej liczbie będą potrzebni tak jak i prokuratorzy do obsługi nowej ustawy o odpowiedzialności urzędniczej. :) Dobrze byłoby zabezpieczyć sądy etatami sędziowskimi zgodnie z liczbą wpływu spraw i realną możliwością ich obsługi w ustawowych terminach poszczególnych postępowań (karnych, cywilnych innych).

Czym się wygrywa bitwy Prezesie? Strategią tak, ale trzeba do tego mieć wojsko w newralgicznych punktach Prezesie. Niech kreatorzy marketingu politycznego myślą jak to ubrać w słowa dookoła ustawy o odpowiedzialności. Niech to będzie mądra ustawa, skracająca dystans urzędnik-petent do rzeczywistego wpływu Suwerena na zachowania urzędnicze tak, by były zgodne z prawem oraz niech eliminuje przeszkody do tak skonstruowanej zależności. Konstytucjonalista, karnista, cywilista niech zasiądą w zespołach i zobaczą jak można zajść Prezesa NIK od tyłu, gdy fałszuje rzeczywistość.

Przez Banasia tracimy grube punkty procentowe do wyborów prezydenckich. Trzeba też ruszyć mieszkania plus, bo napędzają budownictwo,a budownictwo PKB i wskaźniki ekonomiczne kraju. Trzeba kryzys zbliżający się rykoszetem z Zachodu (kryzys znowu oparty na papierach dłużnych) opanować wzbudzaniem popytu budowlanego w Polsce. Żłobki, przedszkola i mieszkania dla młodych małżeństw ->komunalne z niskim czynszem lub opcją wykupu kredytowego pod warunkiem wpłacania rat na zakup mieszkania razem z kwotą aktualnego czynszu.Stopa zwrotu w ciągu 20 lat wysoka. Kasa za mieszkania do Skarbu Państwa lub gminy. Ani jednej budowy nie można robić przez deweloperów, bo czasami oszukują ludzi. Czyli kolejna propozycja ustawy do zrobienia na mieszkania plus i obsługę inwestycji oraz kredytowania zakupu przez Skarb Państwa lub NBP.  Wtedy Zandberg przestanie pluć na premiera Morawieckiego z mównicy sejmowej. Pierwsze 500+ za niedługo pójdą do przedszkoli, których jeszcze fizycznie nie ma. Trzeba o tym pamiętać. Ogień na mównicach i do boju, nie ma co przysiadać fałdek w garniturach. Spokój argumentów, ale szybkość działania najbardziej zaskakuje zawsze totalną opozycję. Wszyscy ludzie byli zdziwieni, że można w Sejmie (poprzedniej kadencji)tak szybko pracować. Nie ma Prezes jakiejś tak mądrej i szybkiej babki jak Beata Szydło, żeby była rzecznikiem rządu i odpowiednio profilowała doniesienia prasowe?

Może przy okazji jakiś temat zastępczy dla prasy w czasie intensywnych działań w tematach jak wyżej? Bykowe dla księży? Komisja do spraw Pedofilii na poziomie krajowym i powiatowym oparta o nowe zatrudnienia w poradniach psychologiczno-pedagogicznych? Trzeba rozruszać publikę humorem, anegdotą, terminami wdrażania kolejnych ustaw do programów. Gdzie uszła para ustawodawcza z Sejmu, szybkie procedowanie i wejścia w życie ustaw? No gdzie to jest? 

Pisałem już, że najlepszy na "bul" (cytat z Komorowskiego) po wyborach (czyli PO i przystawki) jest ibuprom i maksymalne zintensyfikowanie prac. Nie można hamować lokomotywy jak się już w poprzedniej kadencji rozpędziła.

Marazm opanował światłe umysły. Cel się rozmył, czy wszyscy już się najedli? Prezesie błagam o równie mądre i piękne przemówienie, jak przed wyborami sejmowymi 2019 gdzieś na ścianie wschodniej Polski (Lublin?), wszyscy inteligenci, politolodzy byli tym przemówieniem zachwyceni. Trzeba politykierom cały czas pokazywać drogę by z niej nie zbaczali. Silny Prezes silna Prawica. Bez tego ani rusz. 

Prezes dał Polakom wolność ekonomiczną, pierwszą i najważniejszą z wolności. (cytat za Szczepanem Twardochem i wywiadem z nim w Newsweek Polska z 2017/2018 roku-wydanie świąteczne). Trzeba Polakom teraz dać mieszkania komunalne dla rodzin, młodych małżeństw oraz żłobki i przedszkola, by mogli swobodnie pracować. Takie otwarte od 05.30 do 18.30 w zależności od zmian w pracy rodziców. Chleba, groty, igrzysk. Jakoś w tej kolejności.

Twardy elektorat to 40% wyborców na dziś. PO z Nowoczesną  o takich wskaźnikach współcześnie mogą pomarzyć. Chyba, że papież by wystąpił jako ich kandydat na Prezydenta RP, co się nigdy nie zdarzy. 

Tą samą kartą trzeba bić w pysk PO, którą gra TVN i przystawki. Ten kto mieczem wojuje od miecza ginie. Oskarżenia Banasia -> oskarżenia wobec baronów PO i Nowoczesnej. Przecież kapitanowie z tych okrętów (Tusk i Petru) już z nich uciekli, wcześniej niż szczury. Pewnie przeznaczyli je do zatonięcia. Nie zdziwmy się, gdy przyczajony chwilowo Tusk (nie mając już Płażyńskiego i Olechowskiego) znowu rzuci w tłum do akceptacji jakiś,esencjonalnie składający się z różnych zagranicznych wpływów, twór jako nową partię, partię wszelkich cnót członków pragnących władzy i szerokich koryt spółek Skarbu Państwa. Brońmy się przed tym rękami i nogami. 

Ustawą Prezesie w pysk PO. Łotrów, nicponi, rzezimieszków chłostać do woli, aż nie sczezną w niesławie.Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka