Blog
Daj ugryźć temat
Czansi Ogrodnik
Czansi Ogrodnik Publicysta,analityk, człowiek.
1 obserwujący 69 notek 19011 odsłon
Czansi Ogrodnik, 20 lipca 2016 r.

Spokój w Polsce dzięki PIS

Sam Donald Tusk w wywiadach prasowych określa działania opozycji PIS (w szczególności Nowowczesnej) jako buńczuczne i nieskuteczne. Były premier uważa, że opozycja powinna rosnąć w siłę i przygotować się do kolejnych wyborów parlamentarnych za trzy lata. Nie myli się zapewne były premier w osądach. Dziś najłatwiej byłoby rozbić Nowoczesną, gdyby światło prasowe i telewizyjne ujrzał Adrian Zandberg (lekko lewicowy mądry młody człowiek), który nie jest groźny wobec PIS, a wielu demokratów z Nowoczesnej i Starej PO przeszłoby pod jego skrzydła, gdyby tylko utworzył partię.

Dobrze, że w Polsce pojawi się mały przyczółek wojsk amerykańskich z NATO. Niewątpliwie jest to sukces obecnego prezydenta A.Dudy i premier B.Szydło. Nie dziwi również fakt dużej przychylności Polaków dla ich działań (CBOS, Irbis, itp.). Kiepskim pomysłem jest głosowanie w Sejmie dotyczące podwyżek pensji dla posłów. Jestem wobec tego pomysłu na NIE, jak większość Polaków.

Nawet lewicujący oficerowie Wojska Polskiego zaczynają się przekonywać do pozytywnych działań w zakresie obronności kraju ministra A.Macierewicza. Zobaczyli, że wbrew różnym pogłoskom ma facet jaja. Dobrze byłoby sprowadzić najnowsze techniczne rozwiązania dla CBŚP wraz z dofinansowaniem na sprzęt dla placówek. Praca poznańskiego CBŚP w zakresie pedofilii powinna zostać szczególnie nagrodzona moim skromnym zdaniem. Plus duży dla ministra Z.Ziobry, któremu poparcie społeczne rośnie wraz z zaostrzaniem kar w kodeksie karnym za niektóre przestępstwa szczególnie uciążliwe dla obywateli. Ustawa o możliwościach podsłuchowych dla służb powinna zostać w takim kształcie w jakim została uchwalona. MSWIA mogoby zaprosić szkoleniowców Navy Seals do szkoleń dla funkcjonariuszy pracujących w warunkach szczególnych, np. AT.

Gminy narzekają na niskie wpływy z podatków. Najniższa pensja poszła w górę. Przywrócić należy posterunki Policji w małych miejscowościach, aby ludzie czuli się bezpiecznie. Gminy samodzielnie zwiększają liczbę kamer w miastach i miasteczkach. Jeśli opór społeczny w zakresie stojących radarów jest zbyt wysoki (nota bene były z tego duże przychody dla gmin) to trzeba zwiększyć liczbę kamer (360stopni, nie ulegające podczerwieni i wysokiej temperaturze) przy trasach szybkiego ruchu, drogach krajowych u wylotów tychże miast i miasteczek oraz niektórych wsi. Efekt kamer - malejąca liczna popełnianych przestępstw w ich obrębie, mogą mieć opcję podmonitoringu policyjnego z fleszem filmowym - przekroczył prędkość - info elektroniczne do drogówki - łapanie delikwenta na powtórce przy wyjeździe z miasta. :)

Jeśli sędzia Rzepliński, jako ten Stańczyk szaty rozdziera i patriotyzmem osobiście osobliwie rozumianym rzuca po Wyborczej, to może jednak należy wzbudzić nowy projekt dotyczący TK - jako Izby Sądu Najwyższego!. Uzasadnienie jest proste: sędziowie w SN nie zarabiają tyle ile ci w TK, (obniżenie pensji, oszczędność), jako Izba SN TK podlegałby kontroli Krajowej Rady Sądowniczej. Nic tak nie cieszy jak wzajemna zawiść o zarobki, zamożność i wpływy wśród prawników. Sejm miałby z głowy TK, konsultacje nad nowym projektem byłyby owocne. Zmęczenie opinii publicznej w tym temacie jest już ogromne, newsy o TK są klikalne w prasie internetowej jako dalsze lub wcale (Gemius Traffic).

Panie Jarosławie Kaczyński gratuluję. Uczciwie odniesiony sukces. Dogadajcie się z Kukizem, rozmawiajcie z Zandbergiem, kupcie Rzeczpospolitą, przejmujcie ogłoszenia urzędów. Pamiętajcie o zmianie ustawy o komornikach i egzekucji, ustawie o rajach podatkowych oraz zmianie kpc, kc, kk, kpk - w zakresie dochodzenia prawdy obiektywnej przez sądy. Sąd ma badać - nie jak do tej pory - najbardziej prawdopodobne dowody, tylko te prawdziwe, bez swobody podjęcia decyzji w zakresie, które są bardziej prawdopodobne. Pisałem o tym już wcześniej. Budujcie przedszkola i kamienice niskoczynszowe, baraki dla bezdomnych. Żyć się chce Wodzu.

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Czytam, oglądam, wnioskuję. Lubię fakty, kieruję się zasadą słuszności.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Harry, Abw się do ciebie zbliża...
  • Harry, (Arix), to już portalu wasz.styl.pl (pisma Twój Styl) baby cię wyrzuciły? Teraz robisz...
  • Z feak'ami nie gadam. Omamy masz? Pracuj w swoim blogu, bo coś kiepsko merytorycznie wygląda.

Tematy w dziale