39 obserwujących
92 notki
121k odsłon
  933   0

Rating polskich polityków najniższy w historii.

Niezależna agencja A&M poinformowała w sobotę w Warszawie, iż obniżyła rating polskich polityków mainstreamowych  do najniższego możliwego poziomu, równoznacznego z całkowitą niewiarygodnością.

Obniżki dokonano z i tak już bardzo niskiego poziomu „N” do „Nc”, czyli „całkowitej niewiarygodności.

Powołując się na wskaźnik Orwella agencja stwierdziła, iż Polska w ostatnim czasie dołączyła do grona krajów stosujących zarówno stare jak i najnowsze metody totalitaryzmu polegające na inwigilacji i stosowaniu szykan wobec obywateli oraz cenzurze informacji w mediach publicznych.

Głównymi czynnikami stojącymi za potwierdzeniem ratingu są: wysoka procentowa zawartość rezydentów w polskojęzycznych elitach oraz jawna nobilitacja targowicy, jako oficjalnej metody prowadzenia polityki zagranicznej. Wśród negatywnie ocenionych polityków znaleźli się m.in. Donald Tusk oraz Jan Vincent.Rostowski. Ten ostatni za korzystną dla kapitału zachodniego politykę drenażu finansowego Polski, którą umożliwia m.in. Rozporządzenie w.w, które weszło w życie 28 stycznia 2012 r/

(...) pragnę zauważyć, iż w sytuacji, gdy możliwość zaliczania przez banki do kosztów uzyskania przychodu odpisów aktualizujących wartość udzielonych pożyczek i kredytów prowadzi do uzyskiwania przez te podmioty selektywnej korzyści, przez co zakłóca lub grozi zakłóceniem konkurencji na rynku usług finansowych oraz wpływa na wymianę handlową między państwami członkowskimi UE, środek ten stanowi dla banków pomoc publiczną w rozumieniu art. 107 ust. 1 TFUE” – cytat z pisma Małgorzaty Krasnodębskiej-Tomkiel, prezesa UOKiK./ skierowanego do Ministra Finansów.

Z powodu wysokiego wskaźnika degeneracji ocenianych politykówA&M nie widzi możliwości podwyższenia ratingu w najbliższym czasie.

Agencja ratingowa A&M to firma oceniająca zdolność do realizacji zobowiązań wyborczych i wypełniania konstytucyjnych obowiązków podmiotów politycznych i poszczególnych polityków.

W odróżnieniu od innych agencji ratingowych oceniających „zdolność do spłaty zobowiązań i zdolność kredytową podmiotów na rynkach finansowych”, Agencja A&M działa wedle tradycyjnego paradygmatu cywilizacji łacińskiej wykluczającego relatywizm i koniunkturalność.  

Według portalu Forsal.pl „Na świecie działa kilkadziesiąt agencji ratingowych, ale ok. 95 proc. rynku należy do najbardziej liczących się amerykańskich firm: Standard and Poor's, Moody's and Fitch.”

„(…)Aby złamać monopol USA Chiny zaczęły promować agencję ratingową Dagong, która niedawno obniżyła rating USA z A+ na A.” Źródło: Forsal.pl

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale