2 obserwujących
10 notek
2735 odsłon
Polskie firmy wciąż wspierają Ukrainę

Polskie firmy wciąż wspierają Ukrainę

Już blisko 270 dni trwa obrona Ukrainy przed atakami Rosji. Każdego dnia na teren tego kraju spadają dziesiątki rakiet niszcząc budynki mieszkalne i infrastrukturę krytyczną. Mimo zepchnięcia wojsk rosyjskich do defensywy mieszkańcy Ukrainy potrzebują wsparcia zza granicy. Ważnym elementem jest też przygotowanie ram współpracy przy przyszłej odbudowie państwa i gospodarki Ukrainy. Na te potrzeby wciąż odpowiada wiele polskich firm i przedsiębiorców.
Wyzwania i priorytety dla polskiej zbrojeniówki

Wyzwania i priorytety dla polskiej zbrojeniówki

Polska branża zbrojeniowa stoi dziś przed dużym wyzwaniem. Będzie musiała odpowiedzieć na zapotrzebowanie polskiej armii w związku z ustawą „o obronie Ojczyzny”. Oczywiście nikt nie oczekuje, że zaczniemy tworzyć dziś własne myśliwce czy bombowce. Jak zauważa wiceprezes Instytutu Staszica Piotr Balcerowski muszą one być pilnie zakupione „z półki”, ale nasz przemysł obronny potrafi już dziś wyprodukować bardzo nowoczesną broń defensywną i ofensywną.

Co z pracownikami z Ukrainy?

Ukraińscy pracownicy są potrzebni polskim przedsiębiorcom. Dziś przebywa ich w Polsce ok 1,5 mln. Co będzie w 2022 roku? Tu jest wielka niewiadoma. Wizy dla Ukraińców ma podobno obsługiwać nowa firma, która jak podaje Puls Biznesu na ten cel dopiero zbiera pieniądze.