6 obserwujących
47 notek
29k odsłon
353 odsłony

Czas usadzić Morawieckiego?

Wykop Skomentuj5

Rekonstrukcja rządu, wołali. Prezes negocjuje nową umowę koalicyjną, straszyli. Starcie Morawieckiego z Ziobrą - teraz obwieszczają. I tak dalej i tak dalej. Z tego co prezentują nam media, te domysły i karty już leżące na stole wydają się emocjonujące. Wydają się.

W całym tym zamieszaniu liczę na polityczne (i nie tylko) zniszczenie obecnego premiera Mateusza Morawieckiego. W dalszych latach rządzenia prawicy liczę także na wycofanie lub poprawienie tego co ekipa Morawieckiego zostawiła nam w ustawach i resortach. Szczególnie resorcie zajmującym się finansami. Postać obecnego ministra finansów i jego wiceministrów nie jest odpowiedzialna za to co zrobiono z budżetem i za to co będzie wypływać przez najbliższe miesiące. Odpowiedzialny jest Morawiecki. Za to jakich ludzi zatrudnił i co kazał im zrobić. Zaczynając od początku gwiazdorzenia tego polityka należy wspomnieć o prezentacja strategiczna w powerpoint'cie, z którą objechali całą Polskę. Co zostało z niej zrealizowane? Na szczególną uwagę dziennikarzy zasługuje ustawa o PPK. Przeczytajcie ją równie uważnie jak "5 dla zwierząt". Bo instrumenty w niej zawarte są zwyczajnym ograbianiem Polaków z pieniędzy, nawet tych którzy z tego dowolnego programu wypiszą się dwiema rękami i nogami. Tak, tak. Przekazywanie pieniędzy z budżetu na indywidualne konta uczestników programu jest zwykłym złodziejstwem na podatnikach, którzy do tego programu nie należą! O obowiązkowej prowizji dla instytucji finansowych, które będą się "opiekować" tymi środkami pewnie wiecie... O elektrycznych polskich samochodach, to nawet nie ma sensu pisać....

O ruchach Morawieckiego nie sposób pisać dobrze. Począwszy od wyroków w trybie wyborczym za kłamstwa i skończywszy na sprawie wydawania poleceń  i pieniędzy publicznych niezgodnie z prawem - pokazał nam premier stronę niekompetentnego i mijającego się z prawdą osobnika. Dlaczego został premierem, skoro nawet Tomasz Piątek napisał o nim książkę, a jego dwa nowe filmy na YT pięknie opisują Morawieckiego? Tego nie wie nikt. Pewnie prezes Kaczyński ma jeszcze więcej wiedzy o Morawieckim i jego powiązaniach od szczęśliwie ułaskawionego ministra od służb. Jeżeli nie ma, tym gorzej dla niego! Bo to decyzją Kaczyńskiego mamy właśnie takiego osobnika za Premiera Polski. 

Czas panie Zbigniewie Ziobro zamknąć okres rządzenia pana Morawieckiego łącznie z nim samym... czego Panu i sobie życzę.

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka