0 obserwujących
592 notki
46k odsłon
105 odsłon

Małgorzata Kidawa-Błońska na Konwencji Koalicji Obywatelskiej

Wykop Skomentuj18

image

Cieszę się, że jest Was tak dużo. Właśnie o to chodzi, by było nas dużo! Bo tylko wtedy możemy powstrzymać to, co złe dla naszego kraju i zmienić Polskę na lepsze!

Jeżdżę po Polsce. Rozmawiam z ludźmi. I wszędzie pytali mnie o konkrety. One są tu: Nasz program ma 136 stron. Szczegółowo omówione wszystkie ważne sprawy państwa i ludzi. Tu jest nasza wizja jak zmienić Polskę na lepsze!

Moje rozmowy w kraju utwierdziły mnie w przekonaniu, że Polacy są mądrzy, zatroskani i wierzą w dobro. Wcale nie są cyniczni, jak to niedawno ogłoszono. Wszyscy pragniemy silnej, zamożnej i bezpiecznej Ojczyzny.

My Polacy jesteśmy tacy jak byliśmy, to polityka zwariowała. Nikt w Polsce nie przestał być patriotą. Jedyną trucizną jest dziś polityka. Ktoś zamienił ją w jad. Taki, że dwoje ludzi, którzy chcą tego samego, zajadle się kłóci.

Wierzę, że to da się powstrzymać. Odwrócić. Polsce, nam wszystkim, potrzebny jest polityczny detoks. Dlatego tu jestem. I dlatego tak ważny jest każdy głos.

Oczyśćmy politykę! Uwolnijmy Polaków od nienawiści, obłudy i politycznych toksyn. Odbudujmy wspólnotę! I razem zmieńmy Polskę na lepszą! Taką, w której dobro będzie dobrem. A zło będzie nazywane złem.

Zdejmijmy polityczne okulary! To one fałszują obraz. Patrzmy na sprawy takimi, jakie są. Jeśli ktoś kradnie, nie zastanawiajmy się z jakiej jest partii. Nazwijmy to złodziejstwem i postawmy przed uczciwym sądem.

Mamy sto afer PISu. I trzeba je wyjaśnić. A jeśli jest wina - osądzić. Trzeba te osoby rozliczyć tak, jak w przypadku każdego zwykłego obywatela. Do tego potrzebna jest niezależna prokuratura, uczciwe sądy i niezależne media.

Jeśli ktoś urządza dom schadzek, okłamuje urząd podatkowy i zadaje się z gangsterami, to w swych mętnych tłumaczeniach niech nie odwołuje się do Armii Krajowej, bo to niegodne, obrzydliwe i ludziom pęka serce!

Jeśli ktoś popełnia gigantyczny błąd, jak w przypadku tzw. reformy szkolnictwa, za którą płacą dziś miliony ludzi – dorosłych i dzieci – to nie można udawać, że wszystko jest w porządku zasłaniając się polityką.

Bez względu na region, zarobki, poglądy, ludzie w kraju mają podobne obawy i troski. Drożyzna jest coraz dotkliwsza. Polacy muszą lepiej zarabiać. Ale tego nie zrobi się dekretami.

Gospodarka nie znosi polityki. Gospodarka nie rośnie na rozkaz. Gospodarka rozwija się dzięki pracy milionów ludzi. I to o nich trzeba dbać! Trzeba ich szanować. Wspierać, a nie brać za gardło. Ułatwiać pracę, a nie utrudniać.

Czy widzicie co się dzieje? Dziś także przedsiębiorcy i pracodawcy stają się politycznym wrogiem. Już ujawniono plany o ich wymianie. To jest skrajnie polityczne, zachłanne i nieodpowiedzialne.

Zacząć trzeba od prawdy! Nie da się nic naprawić jeśli się nie przyzna, że jest zepsute. Nie zrobi dobrej szkoły ktoś kto udaje, że nie widzi ogromnego bałaganu. Nie naprawi ochrony zdrowia ktoś kto twierdzi, że jest bardzo dobra.

Wszyscy znamy prawdę i my mówimy tę prawdę głośno! W ochronie zdrowia jest zapaść. Ludzie przeżywają piekło na SOR-ach i umierają w kolejkach do specjalistów. Brakuje lekarzy i pielęgniarek, zamykane są kolejne oddziały.

My nie boimy się prawdy. Dlatego mamy rozwiązanie. Europejska ochrona zdrowia w Polsce, za pieniądze z UE. Trzeba to wprowadzić natychmiast. A nie kłócić się z Unią! Przecież ta wojna z UE zamiast zwiększać, zmniejsza nam środki!

Udowodniliśmy już w poprzednich latach, że nikt tak dobrze nie pozyskuje środków z Unii jak my. Zdobędziemy te środki. Właśnie na gruntowną poprawę w ochronie zdrowia.

Chcę ogłosić, że mój rząd będzie przełomowy pod względem liczby resortów, jakie obejmą kobiety. Już większość Polek i Polaków jest przekonana, że czas najwyższy aby kobiety wzięły się do rządzenia na równi z mężczyznami.

Titanic zatonął przez kłamstwo, chciwość i pychę. Tysiące niewinnych ludzi na pokładzie po prostu nie wiedziało co się dzieje. Do samego końca wszelkie obawy zagłuszała orkiestra. Nie możemy pozwolić by tak stało się z Polską.

Mamy cudowny kraj, wspaniałych ludzi i zbyt wiele do stracenia, żeby być obojętnymi. Za tydzień w niedzielę razem zagłosujmy! A potem wszyscy od razu bierzemy się do pracy! Zawalczmy o przyszłość Polski. Jutro może być lepsze!

image

image


image

image

image

image

image

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale