55 obserwujących
61 notek
140k odsłon
1423 odsłony

NIE DLA OPINII GESINE SCHWAN

Wykop Skomentuj33

Rano, mojego kanadyjskiego czasu, przeczytałam wynurzenia Gessine Schwan dla "Berliner Zeitung". Streszczenie tej wypowiedzi znalazło się, jako pierwszy news na onet.pl   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-gesine-schwan-uwaza-ze-pis-sam-rozlozy-sie-na-czesci/m99y99

 Wypowiedź uważam za w najwyższym stopniu skandaliczną. Schwan oskarża między innymi Polskę o silne nacjonalistyczne i nazistowskie tradycje dodając, że „ W sytuacjach "uznanych za kryzysowe" dochodzi do "reaktywowania tych tradycji". Wzywa do tego, aby rządzący Unią Europejską jak i „obywatelskie społeczeństwa” krytykowały obecny polski rząd, a w razie niepodporządkowania się Unii, czytaj niemieckiemu przywództwu, obcięcia Polsce unijnych dotacji. Zresztą przeczytajcie Państwo sami. Cytowanie tutaj całości nie ma sensu.

Głos Schwan nawołujący do opozycji w stosunku do legalnie i demokratycznie wybranego rządu, w wolnym i demokratycznym kraju, jakim jest Polska jest butna, arogancka i nie do zaakceptowania.

Dlaczego o tym piszę? Gessine Schwan posiada swoją stronę na FB https://www.facebook.com/gesineschwan    Zamieściłam tam swoją opinię gdyż uważam, że tego rodzaju opinie niemieckich czy unijnych polityków nie powinny przejść bez echa i powinni oni usłyszeć o naszą odpowiedź. Ponadto podawanie wypowiedzi Schwan na Onecie i to jeszcze, jako pierwszego newsu i to bez żadnego odredakcyjnego komentarza uważam za dawanie instrukcji do występowania przeciwko legalnemu i demokratycznie wybranemu rządowi. Zaczyna się bezprecensowa nagonka na rząd PiS-u od afery zawiązanej z TK poprzez serię artykułów prasowych w zachodnich mediach podsuwanych przez mających zachodnie koneksje polskich dziennikarzy, wzywania Polaków przez Petru do wyjścia na ulicę po „analizy” jak właśnie ta, o której piszę. Proszę Państwa o rekację.  

Ksenia Kopystynska

Wykop Skomentuj33
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale