31 obserwujących
5366 notek
1909k odsłon
139 odsłon

zagrożenie wirusem ciągle jest aktualne

krzywe zagrożenia epidemiologicznego, 6 VI 2020
krzywe zagrożenia epidemiologicznego, 6 VI 2020
Wykop Skomentuj11

Rząd powoli i systematycznie znosi ograniczenia wynikające z zagrożenia epidemią. Niestety, trzeba mieć świadomość zagrożenia, bowiem każdego dnia wykrywane są kolejne nowe zakażenia na poziomie średnim około 200 dziennie. Ten przyrost nie zmienia w zasadzie średniej liczby dziennych zakażeń, ale ciągle zwiększa się liczba osób wymagających pomocy medycznej.

Mimo, że życie wymusza na nas liberalizację ochrony, musimy pamiętać o realnym zagrożeniu...

image

krzywe zachorowań w związku z epidemią - porażenie koronawirusem, III-VI 2020, dane publikowane w serwisie Interia


Wykres przedstawia krzywą potwierdzonej liczby chorych (kolor niebieski) w okresie od ujawnienia pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w pierwszych dniach marca 2020 do dnia 6 czerwca 2020 - czyli cały okres trzymiesięcznej walki z epidemią.

Poniżej (kolor zielony) przebiega linia liczby osób, które odzyskały zdrowie już po zakażeniu.

Linia brązowa jest informacją o poziomie liczby zgonów w przypadku wykrycia zakażenia koronawirusem.

Ostatnią linią (kolor fioletowy) jest linia średniej dziennych potwierdzeń wykrycia nowych przypadków zakażenia.

Trzeba mieć świadomość, że każdego dnia wykrywane są kolejne nowe potwierdzenia zakażenia tym wirusem na poziomie ok. dwustu zakażeń.

Oznacza to, że każdego dnia możemy zostać zarażeni poprzez kontakt z osobą, która nie wykazała jeszcze oznak choroby. Okres ujawniania się objawów choroby wynosi około 7 do 14 dni a okres wakacyjny sprzyja przemieszczaniu się ludzi pomiędzy różnymi środowiskami.

Tego wyeliminować nie da się a jak na razie - nawet nie bardzo wiadomo, jak dochodzi do zakażenia i rozwoju choroby. Dlatego nadal powinniśmy stosować środki ochrony - nawet tej najprostszej - odpowiednio duże odległości od przypadkowo spotkanych osób, dezynfekowanie części ciała narażonych na kontakt z powierzchniami dotykanymi przez inne osoby, zakrywanie ust i nosa w celu ochrony innych przed ewentualnym przeniesieniem wirusa...

Cóż, krzywa statystyczna stale rośnie a liniowy charakter jest tylko skutkiem "rozciągnięcia" wykresu w taki sposób, aby można było widzieć każdy kolejny dzień epidemii.

Tylko od nas zależy, czy ją wygasimy możliwie szybko.


Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale