33 obserwujących
5661 notek
1992k odsłony
  145   0

Zdecydowana wygrana Zjednoczonej Prawicy

Polska scena polityczna od powstania PO oraz PiS została podzielona na wiele lat. Nieszczęściem tego podziału jest próba zdecydowanego przywództwa PO przy wyeliminowaniu PiS ze sceny politycznej. Czy ten podział spełnił oczekiwania polskiego społeczeństwa ?


Przez wiele lat społeczeństwo było w pełni przekonane, że "prawica" jest opozycją do PZPR czyli opozycją do ciągłości PRL-bis...

Ostatecznie jednak po sytuacji, gdy  stworzono w krótkim czasie ogromną ilość partii politycznych, okazało się, że partie "liberalne" są kontynuacją polityki PZPR a "partie prawicowe" przestały istnieć. Po stronie prawej, w opozycji do "lewicy" -pozostała już tylko Akcja Wyborcza "Solidarność", która mimo  sprzeciwu społeczeństwa, weszła w porozumienie z Unią Wolności.

Ostatecznie po przegranych wyborach prezydenckich przez Mariana Krzaklewskiego doszło do podziału schedy po ogromnej liczbie partii politycznych - i tak zawiązała się Platforma Obywatelska, która niewiarygodnie szybko znalazła akceptację w społeczeństwie.

W odpowiedzi na ten ruch pojawiła się partia alternatywna - Prawo i Sprawiedliwość...

O ile Platforma Obywatelska znalazła zainteresowanie wśród co lepiej ustawionych "materialnie" kandydatów nie tylko z Unii Wolności, ale też samolikwidującej się AWS "Solidarność". W mojej ocenie PiS stała się ostoją dla porzuconych członków AWS "Solidarność" - których nie kwapiła się przyjąć w swoje szeregi Platforma Obywatelska.

Niemniej w przekonaniu polskiego społeczeństwa, zarówno PO jak i PiS pozostawały w opozycji do byłej PZPR i jej kontynuatora - SLD.

Dopiero zdecydowana wygrana PiS i powierzenie jej członkom  misji stworzenia rządu doprowadziły do radykalnego podziału ideologicznego. Dyktat lidera PO zakazujący członkom Platformy Obywatelskiej przyjmowania stanowisk oferowanych przez Jarosława Kaczyńskiego zainicjował podział PO oraz PiS trwający do dnia dzisiejszego...

Komu taki stan służy ? Chyba nie polskiemu społeczeństwu...

https://www.youtube.com/watch?v=XuGcJxx5bdo
https://www.youtube.com/watch?v=DYlp_tWl0cg
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka