39 obserwujących
6029 notek
2077k odsłon
  445   0

Krach w handlu, likwidacja budownictwa

 

Czarne perspektywy na nowy rok szykuje nam administracja państwowa.

Coraz głośniej mówi się i trudnościach w przedsiebiorstwach handlowych, zapowiada się likwidację wielu orzedsiębiorstw budowlanych. Są to ostańce poslkiej gospodarki.

Dlaczego handel ?

Handel to dziedzina ogromnej szybkości zwrotu kapitału. Przedsiębiorca handlowy nabywa produkt. Z reguły ceni się produkt niedrogi, potrzebny i łatwy w sprzedaży. Jeżeli uda się uzyskać prowizję czędu 7-10%, to przy właściwym wyborze produktu można go odsprzedać w ciągu pierwszych 6-8 godzin od chwili przedstawienia go do sprzedaży. Dzięki tej szybkości przedsiębiorstwo handlowe angażuje niewielki kapitał jako obrotowy, któy w ciągu 6-12 godzin wraca niemal w 100% z prowizją, wprawdzie niewielką, ale kapitał można ponownie zainwestować jeszcze w dniu jego zwrotu. W tym momencie albo kupuje się produkt taki sam, jeżeli jest zainteresowanie, albo kupuje się do dalszej odsprzedaży inny produkt, który wzbogaci odertę handlową firmy.

 To prawda, że nie każdy towar można odsprzedać w ciągu kilku godzin od wystawienia go w sali sprzedaży. Ale przy odpowiednim profilu działalności rzeczywiście prowizję dzienną rzędu 7-15% można uzyskać codziennie - co może  kwotę nominalną prowizji pomnożyć nawet 30-krotnie w skali miesiąca. Co ważne, kapitał obrotowy w takim przypadku nie musi być wysoki.

Inna koncepcja handlu to dobór dóbr luksusowych. Tu prowizja może być nawet dwu-trzykrotnie wyższa. Jednak nie będzie to już obrót w ciągu kilku godzin pozwalający na zwrot zainwestowanego kapitału. Przy dobrach luksusowych o znacznej cenie kwota uzyskanej prowizji może być na tyle wysoka, że nawet przy dwu-trzykrotnej transakcji sprzedaży można uzyskać całkiem przyzwoity dochód.

Inną formą, któa nie wymaga dużego kapitału obrotowego, jest pośrednictwo handlowe. Przedsiębiorstwo handlowe zajmujące się sprzedażą towaru własnego własciwie niewiele różni się od przedsiębiorstwa specjalizującego się w pośrednictwie handlowym. Różnica polega na tym, że sprzedaż towaru własnego polega na zakupieniu własnym kosztem zapasu towaru do dalszej odsprzedaży, podczas gdy przedsiębiorstwo pośrednictwa handlowego sprzedaje towar obcy, rozliczenie dostawy dokonuje się z chwilą sprzedaży towaru. Tym sposobem można uniknąć kłopotu braku kapitału własnego niezbędnego na inwestycję.

Co z budownictwem ?

Budownictwo to dziedzina o długim okresie inwestowania. Najpierw trzeba uzyskać prawo do gruntu, na którym można wznieść inwestycję. Później trzeba zlecić opracowanie projektu. Dopiero po zatwierdzeniu projektu można przystąpić do zakupienia elementów niezbędnych na wzniesienie inwestycji. Prace budowlane poprzedzają prace przygotowujące, są to głównie prace polegajace na usunięciu istniejacej infrastruktury, usunięciu wartwy żyznej ziemi, prac ziemnych polegajacych na usunięciu często ogromnych objętości skały macierzystej (gruntu ponniżej warstwy żyznej).

Prace budowlane trwają tu czasem dłużej, niż jeden rok, prace wykończeniowe obiektu są początkiem instalowania niezbędnego uzbrojenia budynku. Dopiero po ich ukończeniu można przystąpić do wyposażenia obiektu we właściwe urządzenia służące do produkcji. Ale i wynagrodzenie za pracę przy takim obiekcie jest niemałe.

Podsumowanie

Dziwi mnie, że kolejne działy gospodarki pozwalające społeczeńśtwu na godne zarobki są przedmiotem zainteresowania liberałó od destrukcji państwa. Tych ludzi trzeba jak najszybciej odsunąć od tej niebezpiecznej zabawy, która grozi zamianą Europy z całą infrastrukturą historyczno-gospodarczą w jeden wielki dół, z któego będzie eksplowatować się kolejne pokłądy złóż mineralnych. Tylko kto je kupi, skoro janpoważniej liczącym się zagłębiem surowcowym jest Syberia ?

 

 

 

 

http://biznes.interia.pl/firma/news/po-trzech-kwartalach-znaczacy-wzrost-liczy-bankructw,1847861

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale