elementy programu
Ściąga dla partii politycznych
10 obserwujących
651 notek
178k odsłon
  90   0

Jak poprawić teraz zdrowie Polaków

Ponieważ w jednej z dyskusji sformułowałem w komentarzu swoje oryginalne autorskie pomysły, to sądzę, że mam obowiązek ogłosić je w osobnej notce, jako moje propozycje poprawy stanu zdrowia naszego narodu - propozycje proste, niekontrowersyjne (czysto techniczne), skuteczne i możliwe do natychmiastowej realizacji. 

Dodatkowym atutem moich propozycji jest zaufanie. Rząd mógłby łatwo zasłużyć na zaufanie i wdzięczność narodu - niech zrobi coś teraz, co pozwoli nam uwierzyć, że działa w trosce o nasze zdrowie - niech wprowadzi proste i skuteczne rozwiązania, które w widoczny sposób pozwolą wzmocnić zdrowie Polaków już teraz, w okresie pandemii. 

Ponieważ zawsze jestem konstruktywny - nie krytykuję ani nie hejtuję, tylko merytorycznie dodaję wartość - więc i tym razem zaproponuję konkretne przykłady prostych i oczywistych rozwiązań, które natychmiast poprawią stan zdrowia Polaków:

1. Zaostrzenie restrykcji na bezpieczną odległość między ludźmi i przywrócenie handlu w niedzielę i święta - mniejsze zagęszczenie ludzi w sklepach i ta sama liczba obsłużonych klientów. Dodatkowo należy wydłużyć czas pracy sklepów poprzez wsparcie finansowe dla tych właścicieli sklepów, którzy podejmą wyzwanie i przedłużą pracę swoich ludzi lub zatrudnią nowych pracowników.

2. Tablice obrazujące bezpieczną odległość. Proponuję, żeby na tablicy były wyraźne sylwetki ludzkie z rozpostartymi rękami. Powinno być wyraźnie widać, że jeśli rozpostarte ręce dwojga ludzi są blisko siebie i mogą się dotknąć, to znaczy, że odległość jest niebezpieczna - ponad 2 metry. Między dłońmi narysować czerwony krzyżyk, a między głowami tych ludzi czerwoną krechę podpisaną "Niebezpieczeństwo! - mniej niż 2 metry". Odległość bezpieczna - 2 metry - między dłońmi można coś narysować, np. zielone serduszko, a między głowami zielona linię podpisaną: "Bezpiecznie - ponad 2 metry". Tablice takie należy postawić przed kościołami, na dworcach i w innych podobnych miejscach, gdzie ludzie się gromadzą.

 Widzicie więc, że jak się ma dobrą wolę, to można bardzo łatwo zatroszczyć się o zdrowie ludzi

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości