Patrzone z Kanady
Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciȩżać mamy... "If you start to take Vienna, take Vienna"- Bonaparte
10 obserwujących
378 notek
213k odsłon
  1886   0

Nowa akcyza na alkohol - stanowczo za mało.

Wczarajszy sprzeciw opozycji na podniesienie akcyzy na alkohol to hipokryzja i to totalna.

Owszem, leczenie i lekarstwa to chcecie mieć na światowym poziomie, i chcecie mieć za darmo, chcecie rȯwnież zwiększać wydatki na służbe zdrowia, lecz nie chcecie za to płacic.

Według mnie akcyza na alkohol jest jak najbardziej usprawiedliwiona i powinna wynosić minimum 50 groszy na butelce piwa. W Kanadzie dla przyklładu, też mamy służbe zdrowia za darmo i na światowym poziome i to dzięki temu że sporo kasy w nią idzie z podatku od napojȯw alkoholowych. Dlatego to samo piwo co w Polsce kosztuje PLN  2-2.50 u nas kosztuje PLN 8-9 w zaleznosci od kursu wymiany. Można tylko pozazdrościć  tym Polakom i Polkom ktȯrzy mogą się urżnąć za pȯldarmo a potem leczyć sie za darmo, lekarstwa miec za darmo ...i magisterki czy doktoraty też robić za darmo. 

Informacje zawarte w jednym z artykułȯw Jurnal of New England Medicine są prawdopodobnie pozbierane i podane po to żeby pomȯc promocji niektȯrych lekȯw ktȯre pomagają alkoholikom odejśc od nałogu. Ale to jest tylko z mojej strony podejrzenie.

Jednak pomimo podejrzeń o pewną możliwość stronniczości czy wybiȯrczoąci w cytowaniu danych warto wiedzieć, że jeżeli chodzi o Stany Zjednoczone to tam zaburzenia spożywania alkoholu, w tym nadużywanie alkoholu i uzależnienie, dotykają od 7% do 8% Amerykanów lub około 15 do 20 milionów dorosłych.

Z kolei Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że uzależnienie od alkoholu jest trzecią główną przyczyną obciążenia chorobami na całym świecie.

W Stanach Zjednoczonych zaburzenia wynikające ze spożywania alkoholu odpowiadają za 185 miliardów  dolarów rocznie kosztów opieki zdrowotnej, utraconych zarobków, obrażeń ciała i szkód materialnych .

Szacuje się, że od 20 do 36% pacjentów odwiedzających przychodnie pije nadmiernie, oraz że 40–50% przypadków urazów i oparzeń wiąże się z nadmiernym spożywaniem alkoholu. Nadmierne spożywanie alkoholu jest główną przyczyną nadciśnienia, i znacznie zwiększa ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Mimo tych statystyk jest wielu pacjentów, którzy piją nadmiernie i spełniają kryteria zaburzenia spożywania alkoholu, Lecz problem ten często pozostaje niewykryty i nie uwzględniony w statystykach.

Notka bez puenty.

Lubię to! Skomentuj206 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka