0 obserwujących
16 notek
26k odsłon
1584 odsłony

Nowa Prawica- banda faszystów?

źródło: dudzinski.salon24.pl
źródło: dudzinski.salon24.pl
Wykop Skomentuj1

 "No słuchaj, sytuacja jest taka- jakiś tydzień temu zadzwonił do mnie lokalny dziennikarz Gazety Wyborczej i... bardzo krótka rozmowa- Dzień dobry Panie Arturze, chciałem się zapytać ilu was tu jest w trójmieście?- No to ja z rozbrajającą szczerością powiedziałem, że w Gdańsku mamy ponad 40 ludzi, w Gdyni mamy prawie 40, no ale wiadomo partia poza parlamentarna, takie tam sobie działanie- bardziej idziemy na jakość, a nie na ilość, ale walczymy.- Aha, dobrze dziękuję.- telefon odłożony."- tak opisuje swoją rozmowę wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy- Artur Dziambor z dziennikarzem GW (http://www.youtube.com/watch?v=KzAmDkpyZss).

Szok! Wyborcza chce coś napisać o KNP? Czemu, o co chodzi? I czemu chodziło im tylko o ilość? Może chcieli postraszyć czytelników liczbą przedstawicieli partii Janusza Korwin- Mikke na pomorzu? No ale, cóż- pytanie- odpowiedź. Proste jasne pytanie- prosta jasna odpowiedź. Gdyby Nowa Prawica miała coś do ukrycia, myślę że p. Dziambor by zaczął coś kręcić, jąkać się, może jakoś unikać jasnej odpowiedzi. W końcu też polityk... Zauważmy, że przy prostych, jasnych pytaniach łatwo jest wyczuć czy ktoś ma coś do ukrycia czy nie. A widać to po tym, że nie umie udzielić prostej i jasnej odpowiedzi. Pinokiowi w takich momentach rósł nos. Panu Dziamborowi nie tylko nos nie rośnie, ale mówi jasno, klarownie i prosto o zaistniałej sytuacji. I jeszcze sam nagrywa filmik. Nie aby się tłumaczyć, ale aby wprost zaatakować gazetę piszącą nieprawdę i robiącą wodę z mózgów czytelników, która z resztą sama pierwsza zaatakowała KNP. To jest nie w porządku i ktoś to po prostu powiedział, a ja do tego ataku się przyłączam. Bo czy rzeczywiście Nowa Prawica to banda faszystów? Odpowiedź znajdziesz drogi czytelniku, na łamach tego artykułu.

W piątkowym wydaniu Gazety Wyborczej (9 listopada) pojawił się na okładce artykuł pt. "Brunatna mapa Polski". Treścią artykułu było rozmieszczenie organizacji faszystowskich w Polsce. Umieszczono tam mapę Polski, która pokazuje ile i jakie konkretnie organizacje faszystowskie działają w konkretnym województwie (patrz zdjęcie). Wśród nich znalazły się m. in: ONR (Obóz Narodowo Radykalny), Młodzież Wszechpolska, NOP (Narodowe Odrodzenie Polski) i uwaga... Nowa Prawica! To tylko organizacje z woj. pomorskiego.

Jak się przyjrzymy tej mapce, zauważymy że, nowoprawicowi "faszyści" działają tylko w Gdańsku i Bydgoszczy. Pierwsze kłamstwo! Widać, że GW nie ogląda programu telewizyjnego, nagrywanego w Krakowie pt. "Młodzież kontra czyli pod ostrzałem", gdzie w każdym odcinku pytanie zadaje młodzieżówka... Nowej Prawicy, licznie reprezentowana przez oddział krakowski. No a może GW ogląda, tylko pomyślała, że Ci zadający pytania dojeżdżają co tydzień z Gdańska i Bydgoszczy do Krakowa, aby zadać pytanie, przecież to logiczne. W imię "faszyzmu". A prezes Janusz Korwin- Mikke nie ma u siebie w Warszawie żadnego oddziału... Brawo Wyborcza!

"Otóż chciałbym powiedzieć, że Nowa Prawica istnieje w całej Polsce, oddziały są kilkudziesięciu, kilkuset osobowe i jest to partia, która bardzo aktywnie działa, ale jeszcze w tym momencie poza parlamentem"- tak dementuje to p. Artur Dziambor. Ciekawe teraz kto ma rację- GW czy zwierzchnik tejże "faszystowskiej" organizacji, komu wierzyć? Bo z kolei, Gazeta Wyborcza uważa że, nie tylko są dwa oddziały KNP (Gdańsk i Bydgoszcz), ale do tego, że jest ich kilku. Kilku to sugeruje- od 1 do 15? Nie wiadomo, ile dla GW to kilku. P. Dziambor powiedział, że Nowa Prawica liczy na Pomorzu ok. 80 osób. Tak więc 80 w pojęciu Wyborczej= kilku. Drugie kłamstwo!

A jak zdefiniowano Nową Prawicę? "Partia Janusza Korwin- Mikke". To akurat prawda. Jednakże nic nie napisano o profilu ideologicznym tej organizacji, jak np. w przypadku Krew i Honor- "Neonazistowska, postępowa organizacja czcząca Hitlera". A ja jako czytelnik chciałbym wiedzieć, czy Nowa Prawica to organizacja faszystowska, neonazistowska, nazistowska czy może jeszcze jakaś inna. A tu nic- tylko że, prezesem jest Korwin- Mikke. Kolejna wpadka.

Jak już wiemy, GW jest na bakier z oglądaniem programu "Młodzież kontra...". No cóż zdarza się, można wybaczyć. Jednakże redaktorzy (możliwe, że obrażam teraz wszystkich polskich redaktorów- przepraszam) GW nie czytali nigdy naszej polskiej Konstytucji z 1997 roku. Artykuł 13 głosi: "Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa". Także, gdyby KNP była faktycznie partią faszystowską, jak twierdzi GW, to byłaby już dawno uznana za nielegalną i ścigana prawnie, a p. Dziambor mógłby udzielać wywiadu tylko i wyłącznie z celi. Może by nawet dzielił ją z Korwinem...

Nic nie napisano o KNP w artykule, tylko umieszczono na infografice. Po co umieszczać, skoro nic nie powiedzą czytelnikowi- co to za organizacja, o co chodzi itd.? Chcieli postraszyć czy czymś musieli wypełnić wolne miejsce na mapce? Tego się nie dowiemy, tak jak prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się prawdy na łamach takiego szmatławca! 

Zobacz galerię zdjęć:

źródło: Gazeta Wyborcza
źródło: Gazeta Wyborcza
Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale