0 obserwujących
63 notki
19k odsłon
  594   0

Modlić się by Rosjanie byli mordercami

Polska może pozyskać z unijnych funduszy około 1,4 mld euro na sfinansowanie pomocy dla uchodźców z Ukrainy – donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Gazeta zwraca jednocześnie uwagę, że spora część tych środków to nie nowe dotacje, a pieniądze przesunięte z innych unijnych programów. Takie rozwiązanie nie podoba się polskiemu rządowi.businessinsider

 Za dużo nasi szlachcice nawywijali, więc dziwić się nie można, że UE teraz dobierze się do nas.  Niemcy wzmacniają wschodnią flankę, a w serii wpisów na Twitterze Stanisław Żaryn w poniedziałek ocenił, że wzmagają się rosyjskie ataki informacyjne na Polskę. "Od czasu rozpoczęcia wojny przeciwko Ukrainie propaganda rosyjska w sposób szczególny kolportuje przekaz, który ma ukazywać Polskę jako prowokatora eskalującego sytuację w regionie" – napisał rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Co kiedyś powiedział Sikorski można przeczytać proputinowcy-i-pozyteczni-idioci

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ, zgodnie z żądaniem zarówno Rosji, jak i Ukrainy, zaplanowano na godz. 17.00 czasu moskiewskiego we wtorek 5 kwietnia.

 Wcześniej pierwszy zastępca stałego przedstawiciela Rosji przy ONZ Dmitrij Polański zapowiedział, że Rosja będzie nalegać na zorganizowanie 4 kwietnia posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie sytuacji w Buczy, mimo prób odmowy zorganizowania tego spotkania przez Wielką Brytanię.

Według niego rosyjscy dyplomaci poprosili o spotkanie 4 kwietnia o godzinie 22:00 czasu moskiewskiego w pełnej zgodności z procedurą Rady Bezpieczeństwa ONZ.

W poniedziałek 4 kwietnia Siergiej Ławrow spotkał się w Moskwie z ministrami spraw zagranicznych państw członkowskich Grupy Kontaktowej ds. Ukrainy Organizacji Ligi Państw Arabskich (Algieria, Egipt, Jordania, Irak, Sudan) oraz sekretarzem Ligi Arabskiej Generałem Ahmedem Abul Gheith.

image

Lubię to! Skomentuj29 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale