Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
12 obserwujących
262 notki
148k odsłon
  405   1

Rodzicielstwo zmienia wszystko.

Niestety dominującym tematem naszych kłótni są różne zdania dotyczące wychowania naszego dziecka. Brzmi niesprawiedliwie? Nie, po prostu, to ono staje się naszym najważniejszym tematem. Każde z nas ma inne zdanie na temat postępowania z nim i metod wychowawczych. Nawet tak prosta czynność, jak ułożenie go do snu jest tematem konfliktowym. W przypadku mężczyzn często panuje opinia, że należy je położyć do łóżeczka i pozostawić tam by zasnął, my natomiast jesteśmy zdania, że nie warto dać dziecku niepotrzebnie płakać. Pamiętajmy o tym, że płacz ma jakąś przyczynę. Takie dyskusje mogą się przeciągać i są zaskakująco wyczerpujące, gdy musimy to robić w kółko.

Warto zawsze dużo rozmawiać z dzieckiem, uczymy je wtedy komunikowania się z innymi. Ponadto wzbogacamy zasób słów dziecka. Traktujmy je, jak równorzędnego rozmówcę, nie stosując w jego przypadku dziecięcej mowy. To najczęstszy błąd popełniany przez dorosłych. Oczywiście czasami może być taka rozmowa naprawdę denerwujące, ponieważ dzieci w tym wieku nie kierują się żadną logiką. Jednak paradoksalnie to od niej zależy, jak nasze dziecko będzie rozwijało swoje umiejętności komunikowania się z innymi.

Nie zapominajmy o tym, że olbrzymią rolę odgrywa w wychowaniu dziecka dobry kontakt i zaangażowanie ojca. To on uczy nasze dziecko wielu rzeczy, których żadna kobieta nie jest w stanie nauczyć. To on upewnia nasze córki, że są piękne. Dzięki temu wyrosną na pewne siebie, znające własną wartość młode kobiety. Synowie natomiast na opanowanych, pewnych siebie mężczyzn. Nie zapominajmy o tym, że dla naszych dzieci to my jesteśmy wzorami do naśladowania, pamiętajmy o tym, gdy najdzie nas ochota na wymówki w stosunku do partnera. To od naszego zachowania zależy szczęście naszego potomka w przyszłości.

Okazuje się, że wysiłek organizacyjny w życiu codziennym podwaja się w stosunku do tego sprzed ciąży. Jest niezliczona ilość nowych rzeczy do zrobienia: koordynacja profilaktycznych badań lekarskich, przechowywanie i stosowanie kremów przeciwsłonecznych, upewnienie się, że przedszkole ma zmianę odzieży sezonowej, zamieszczanie zdjęć dla krewnych z grupy Whatsapp, zawsze pakujmy butelkę wody i kapelusz przeciwsłoneczny wybierając się gdzieś ... To się nigdy nie kończy.

Jest wiele momentów w ciągu dnia, kiedy wyobrażamy sobie, jak fajnie byłoby teraz, gdybyśmy mieszkali sami. Dlatego jest bardzo ważne by raz w tygodniu znaleźć czas tylko i wyłącznie dla siebie. Nie bójmy się zostawiać dziecka pod opieką np. dziadków, przecież oni nas wychowali, to i dadzą sobie doskonale radę z naszym dzieckiem. A my spędźmy czas tylko we dwoje, to pobudzi naszą miłość i wzmocni związek. Wrócimy ze zdwojona ochotą do opieki nad owocem naszej miłości. Z pewnością nam ani jemu to nie zaszkodzi, a wręcz przyniesie wymierne korzyści.

Możemy również zadbać o nasze przyjaźnie, które z pewnością zostały przez nas zaniedbane. Wynika to z uwagi na trudności ze znalezieniem wolnego terminu. To zupełnie normalne, opieka nad dzieckiem jest bardzo czasochłonna. Nikt tego nie zrozumie, dopóki sam nie przeżyje. Dziecko to nie zabawka, którą można odłożyć na półkę, gdy nam się znudzi. Rodzicielstwo to olbrzymi obowiązek i odpowiedzialność dla obojga rodziców.


Lubię to! Skomentuj59 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo