95 obserwujących
3503 notki
1990k odsłon
  109   0

Podpalacze i strażacy

  Dziś dowiedzieliśmy się, że:

  "Międzynarodowe media informują, że obowiązujące od niedzielnego wieczora zawieszenie broni między Izraelem a Palestyńskim Islamskim Dżihadem jest przestrzegane. Od piątku Izrael prowadził naloty na Strefę Gazy wymierzone w bojowników Islamskiego Dżihadu, organizacja odpowiadała wystrzeliwaniem rakiet na teren państwa żydowskiego. Wynegocjowane za pośrednictwem Egiptu zawieszenie broni obowiązuje od godziny 23:30 czasu lokalnego w niedzielę (godz. 22:30 w Polsce). Około tej godziny słychać było jeszcze pojedyncze strzały, które później ucichły - przekazała BBC. Izrael i Islamski Dżihad poinformowały o zawarciu umowy w osobnych komunikatach." {TUTAJ(link is external)}

  W tej najnowszej odsłonie konfliktu izraelsko-palestyńskiego rolę podpalaczy pełniły Islamski Dżihad oraz Izrael, a strażakiem został Egipt negocjujący rozejm. W roku 2022 najgroźniejszym podpalaczem okazało się Rosja Putina napadając na Ukrainę. Co więcej tkwi ona w tej roli do dzisiaj. Oto komentarze blogerki Amica do mojej poprzedniej notki:

  "1. Pospolite ruszenie

amica, ndz., 07/08/2022 - 15:59

Koreańczycy przesłonili pospolite ruszenie, czyli narodnoje opołczenije. Już parę tygodni temu Fontanka pisała o naborze w Petersburgu. Chodzi o "zryw ludowy" w wersji putinowskiej. Ochotnicy dostają do ręki 200 tys. rubli (średnia płaca to połowa), zawierają kontrakt na pół roku, kolejna płaca jest do 380 tys. miesięcznie. Po 3 mcach szkolenia ruszają do boju. Do wysokiej płacy dochodzi masa bonusów dla rodziny -- ubezpieczenie, pierwszeństwo w staraniach o różne dobra (przedszkole, dobra szkoła, sanatoria, leczenie), wyższa uczelnia bez kolejki praca i przywileje weterana dla żołnierza. Bataliony zmechanizowane, czołgów i piechoty. Rosjanie liczą na parę milionów, już zwerbowali dziesiątki tysięcy. Batalion im. Minina (wypędzał Polaków z Kremla w 17 w.) w Niżnim Nowogrodzie do walki z Ukraińcami na czołgach z 1960 r. w obronie władzy Kremla na terenie Donbasu i z Koreańczykami przy boku wydaje się nieco egzotyczny. Nie mniej Putin sypnął groszem i w każdym większym mieście i rejonie trwa werbunek. Liczy na parę milionów chętnych. Prilepin (nowa partia Sprawiedliwaja Rossija Za Prawdu) swój batalion przygotowuje do walk ulicznych w Rosji obawiając się Majdanu. Powołano GRAD komisję śledczą do szukania antypaństwowców w kulturze.

Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać

2. opołczenije

amica, ndz., 07/08/2022 - 16:02

O batalionach można przeczytać przez Russkoe Agentsvo Novostej (nacjonalistyczny portal ros.) i wrzucając Opołczenie do Yandexu." {TUTAJ(link is external)}.

  Strażakiem próbowała zostać Turcja, ale udało jej się tylko odblokować ukraińskie statki ze zbożem.

  Co ciekawe, podpalacze jednego konfliktu mogą być strażakami gaszącymi pożary w innych miejscach. Tak więc Rosja stara się nie dopuścić do ponownego wybuchu walk miedzy Azerbejdżanem a Armenią oraz powstrzymuje Turcję przed zaatakowaniem Kurdów w północnej Syrii. Tak więc sytuacja na światowej szachownicy jest dość skomplikowana. Dochodzi do tego konflikt USA - Chiny. Tu podpalaczem okazali się: pani Nancy Pelosi oraz Chiny organizujące ogromne manewry wokół Tajwanu. Strażaków na razie brak.

 

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale