Blog
głos emerytki, ADMINISTRACJO, PRZEGINASZ !!!
elig
elig jestem na emeryturze
72 obserwujących 2698 notek 1380392 odsłony
elig, 12 listopada 2011 r.

Gdzie są orły na koszulkach !!!

    Tak skandowali kibice idący w Marszu  Niepodległości, gdy czoło pochodu dochodziło do Placu Unii Lubelskiej.  Wyrażali oni swoje niezadowolenie z tego, iż godło Polski, zawsze dotąd obecne na koszulkach naszej reprezentacji w piłce nożnej zastąpione zostało z okazji Euro 2012 jakimś abstrakcyjnym wzorkiem.  Nie tylko im się to nie podobało.  Dudek, słynny bramkarz, oświadczył wręcz, że prezes PZPN, Grzegorz Lato powinien podać się z tego powodu  do dymisji.  No cóż,  nowe stroje wyraźnie przyniosły pecha drużynie .  Po serii dwóch wygranych oraz trzech remisów przegrała ona wczoraj z Włochami w fatalnym stylu.  Na stronie  www.sport.pl  /TUTAJ/  oceniono grę bramkarza Szczęsnego na 3 i Piszczka na 4.  Peszko otrzymał 1 a wszyscy pozostali 2.  Nawet trener Smuda powiedział, że:  "z tyloma pomyłkami ciężko będzie wyjść z grupy", zaś Zbigniew Boniek oświadczył, że po raz pierwszy widział włoską drużynę grającą nie przeciw komuś, ale dla samej przyjemności.  Rzeczywiście, Włosi nie musieli się zbytnio wysilać.
  Ja jednak jestem zdania, iż PZPN postąpił słusznie usuwając orzełka ze strojów "reprezentacji Polski".  Wprawdzie Grzegorz Lato jeszcze niedawno twierdził, że "polscy piłkarze graja dla orzełka", ale zreflektował się i słusznie.  Obreniak, Polanski, czy Perquis grają przecież tylko po to, by pokazać się na Euro 2012.  Poczuli się nagle Polakami dopiero wtedy, gdy okazało się, iż tak słabi piłkarze nie są potrzebni reprezentacji Francji, czy Niemiec.  W ekspresowym tempie uzyskali polskie obywatelstwo.  Jeśli dodamy do tego, że większość polskich piłkarzy występujących w tym słabo zgranym zespole pod wodzą Franciszka Smudy gra od lat w zagranicznych ligach, to możemy zauważyć, iż ta "reprezentacja Polski" ma dokładnie tyle samo wspólnego z polską piłką nożną, co z Marsjanami.
  Jan Tomaszewski nazwał "naszą" reprezentację  - śmietnikiem.  Mówił o tym na wrześniowym spotkaniu przed namiotem Solidarnych 2010  /TUTAJ/, a powtórzył wczoraj w wywiadzie dla "La Stampa".  Ja ze swojej strony proponuję, by PZPN poszedł jeszcze dalej i zrezygnował także z biało-czerwonych barw narodowych.  Niech stroje "polskiej" drużyny  będą żółto-zielone, czerwono-złote, ewentualnie pomarańczowo-fioletowe.  Byle były gustowne.  PZPN będzie się mógł wtedy chwalić w Europie, że walczy z polskim "nacjonalizmem".

 

  Namawiam do czytania moich blogopism.  Linki - /TUTAJ/

Opublikowano: 12.11.2011 19:47.
Autor: elig
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

stara, tłusta, goła i wesoła (http://naszeblogi.pl/blog/196) (http://niepoprawni.pl/blog/6206) (http://obiektywnie.com.pl )

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Ja się nie chwalę. Po prostu - taka jest prawda.
  • Miało być "1965 do 1995". Dziękuję za czujność.
  • Oto wypowiedź senatora Żaryna: "Żaryn powiedział w piątek dziennikarzom po głosowaniu,...

Tematy w dziale