Blog
głos emerytki, ADMINISTRACJO, PRZEGINASZ !!!
elig
elig jestem na emeryturze
69 obserwujących 2557 notek 1268886 odsłon
elig, 7 maja 2017 r.

"Niebieski Wieloryb" nie jest medialną ściemą

314 4 0 A A A

  W marcu 2017 napisałam dwie notki: "Idioci też mają prawo do życia, czyli "Niebieski Wieloryb" {TUTAJ

(link is external)} oraz ""Niebieski Wieloryb" w oceanie postprawdy" {TUTAJ(link is external)}.  Omawiałam w nich grę internetową, która przywędrowała do nas z Rosji, a polegała na namawianiu dzieci do samookaleczania się i samobójstw.  Wielu komentujących ten wpis twierdziła, że był to fake, taka gra nigdy nie istniała i cała ta historia to bujda wymyślona przez żądne sensacji media.

  Dzisiaj okazało się, iż ci sceptyczni komentatorzy nie mieli racji.  Dzisiaj [7.05.2017] w portalu RMF24.pl {TUTAJ(link is external)} ukazała się informacja "Nastolatkowie namawiani do samobójstwa. Śledztwo ws. ponad 20 przypadków".  Dowiadujemy się z niej, że:

  "Śledztwo Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ws. internetowej gry „ Niebieski wieloryb”, w której może dochodzić do samookaleczeń lub samobójstw nastolatków, objęło ponad 20 przypadków z całego kraju. Poszkodowani to dzieci od 11 do 14 lat. (...) Śledztwo ws. gry w Polsce objęło ponad 20 dzieci w wieku od 11 do 14 lat z całego kraju - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Jak dodała, prokuratura prowadzi postępowanie pod kątem namawiania do popełnienia samobójstwa.
  Ze zgromadzonego w śledztwie materiału wynika na szczęście, że żaden z poszkodowanych nie targnął się skutecznie na swoje życie- powiedziała Biranowska-Sochalska. Rzeczniczka powiedziała także, że ze względu na dobro tego śledztwa prokuratura nie udziela więcej informacji w tej sprawie. (...)
  Sprawą oprócz prokuratury interesują się też Rzecznik Praw Dziecka, MSWiA i Ministerstwo Cyfryzacji. Prokuratura Krajowa zwróciła się o pomoc do Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Cyfryzacji o podjęcie działań na rzecz zablokowania stron internetowych, na których się znajduje. MEN rozesłało do kuratoriów list z ostrzeżeniem, które przekazano do szkół.".

  To bardzo dobrze, że prokuratura oraz inne władze potraktowały tę sprawę poważnie.  Być może, pozwoliło to zapobiec tragediom.

 

Opublikowano: 07.05.2017 18:14.
Autor: elig
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

stara, tłusta, goła i wesoła (http://naszeblogi.pl/blog/196) (http://niepoprawni.pl/blog/6206) (http://obiektywnie.com.pl )

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Nie powtarzam plotek, zdenerwowanie i pośpiech było widać gołym okiem. Co do Ziobry i pijaru...
  • Inaczej mówiąc - gdyby był człowiekiem :)))
  • Wyraźnie było widać, że przestraszył się tych protestów. Wcześniej naciskała na niego...

Tematy w dziale Społeczeństwo