Blog
głos emerytki, ADMINISTRACJO, PRZEGINASZ !!!
elig
elig jestem na emeryturze
70 obserwujących 2660 notek 1345069 odsłon
elig, 4 lipca 2017 r.

Propaganda sukcesu sama bywa sukcesem - na początku

358 10 0 A A A

  Od prawie półtora roku w TVP i TVP Info mamy wciąż wiadomości o gospodarczych sukcesach rządu PiS.  Wzrost PKB przyspiesza, bezrobocie spada, system podatkowy został uszczelniony, CBA łapie aferzystów itd.  Istna "propaganda sukcesu".  Jest ona skuteczna - nastroje społeczne się poprawiają.  W "Gość.pl czytamy: "Rekordowy optymizm Polaków" {TUTAJ

(link is external)}, a w portalu Qnews.pl : "Optymizm Polaków bije rekordy" {TUTAJ(link is external)}  Ja jednak wciąż odczuwam pewien niepokój.

  Pamiętam wczesny okres rządów Gierka - lata 1972-1975.  Kwitła wtedy propaganda sukcesu i była dobrze przyjmowana.  Nawet idiotyczne hasło "Zbudujemy drugą Polskę" cieszyło się dość szerokim uznaniem.  Wszystko zawaliło się w roku 1976 w Radomiu i Ursusie, a na koniec dekady Gierka Andrzej Rosiewicz śpiewał swą ironiczną pieśń o propagandzie sukcesu {TUTAJ(link is external)}.

 Minęło ponad 30 lat i w kampanii wyborczej roku 2007 Donald Tusk przedstawił się jako złoty chłopiec, który zaraz wprowadzi Polaków do europejskiego raju.  Wygrał wybory i propaganda sukcesu ruszyła z kopyta.  Od roku 2008 do 2013 wciąż mówiono o Polsce jako o "zielonej wyspie", którą wszelkie kryzysy omijają.  W roku 2016 dokonano korekty danych GUS i okazało się, że: "„Zielona wyspa” z opowieści Donalda Tuska zatopiona" {TUTAJ(link is external)}.  Recesja w latach 2012-2013 była faktem.

  Jak dotąd więc po 4-5 latach przechwalania się sukcesami - budziliśmy się z ręką w nocniku.  Jak będzie tym razem?  Warto pamiętać, że ograniczenie złodziejstwa i usprawnienie ściągania podatków, to tak zwane rezerwy proste.  Wystarczą jeszcze na dwa-trzy lata.  Nie wiadomo - co dalej?  Stad mój niepokój.

Opublikowano: 04.07.2017 19:15.
Autor: elig
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

stara, tłusta, goła i wesoła (http://naszeblogi.pl/blog/196) (http://niepoprawni.pl/blog/6206) (http://obiektywnie.com.pl )

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Oto wypowiedź senatora Żaryna: "Żaryn powiedział w piątek dziennikarzom po głosowaniu,...
  • Niestety.... 2017.12.07 20:21 Mazurek: Komitet Polityczny PiS na stanowisko premiera wysunął...
  • Nie dałam się nabrać. Przecież Pan sam potwierdził, że podana w TVP wiadomość BYŁA...

Tematy w dziale Gospodarka