85 obserwujących
3121 notek
1778k odsłon
4194 odsłony

Antywiadomości TVP

Wykop Skomentuj140

   Dzisiaj [3.03.2019] o 19:30 obejrzałam Wiadomości TVP. Początek był nawet niezły. Najpierw mówiono o sukcesach polskich lekkoatletów w Glasgow, Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się dziś, jubileuszu Związku Podhalan oraz pomocy gminy Żurawica dla chrześcijan w Syrii. Potem jednak pojawiła się "propaganda sukcesu" w postaci długiego i nudnego materiału o przeładunkach w polskich portach [rosną, a jakże] i planach rozbudowy owych portów. Minister Ziobro poinformował o swych zamiarach wprowadzenia bezwzględnego dożywocia, bez możliwości zwolnienia warunkowego.

  Zaczęła się następnie autoreklama TVP. Prezes Jacek Kurski z zachwytem poinformował o rekordowej oglądalności sobotniego programu "Dance, dance, dance", po czym zapowiedziano kilka nowych audycji. Szczytem wszystkiego był jednak materiał o żonie Ryszarda Kalisza, Dominice K. Pani ta została w połowie lutego przyłapana na prowadzeniu samochodu po pijanemu [miała jakoby 2,5 promila alkoholu we krwi]. W dodatku wiozła swe 3,5 letnie dziecko. Fakt ten wykorzystano do wyjątkowo głupiej propagandy politycznej, przypominając liczne antyrządowe wystąpienia małżeństwa Kaliszów. Co ma piernik do wiatraka? - nie wiadomo.

  Pozostaje mi tylko przypomnieć, że program informacyjny powinien przede wszystkim służyć do informowania ludzi o tym, co dzieje się w Polsce i na świecie. Tymczasem z Polski było tylko kilka wiadomości, a z zagranicy praktycznie żadnych. Mieliśmy za to mnóstwo propagandy oraz autoreklamę TVP. Wiadomości TVP zaczynają przypominać słynny "spust surówki ' z czasów PRL. A przecież nikt nie musi ich oglądać. Zniechęceni widzowie skorzystają z oferty innych stacji lub Internetu.

Wykop Skomentuj140
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura