Blog
epolitica dla obywateli nie polityków
epolitic
epolitic REBELIANT niskopienny
9 obserwujących 1027 notek 625976 odsłon
epolitic, 8 stycznia 2017 r.

W 2016 r. w Polsce przybyło ponad 100 km nowych dróg !

132 0 0 A A A

znalezione w sieci;

Sieć dróg szybkiego ruchu na koniec 2016 r. wynosiła w Polsce łącznie 3163,4 km. Z tego 1631,7 km stanowiły autostrady, a 1531,7 km drogie ekspresowe. Przez ostatni rok wzbogaciliśmy się o nieco ponad 100 km tego typu tras. 

W wyniku inwestycji zakończonych w 2016 r. i w latach poprzednich, sieć drogowa staje się coraz bardziej spójna. Przypomnieć należy, że GDDKiA ogłaszała w przeszłości przetargi na krótsze odcinki, które sukcesywnie łączone są w jedną całość.

Oczywiście sporo jeszcze zostało do zakończenia całego Programu Budowy Dróg Krajowych, jednak w 2016 r. mapa dróg szybkiego ruchu wzbogaciła się o kilka kolejnych tras. Do użytku oddano m.in. kluczowe odcinki dwóch autostrad, których budowa przeciągała się jeszcze od 2010 r. Największy wysyp nowych inwestycji nastąpił w grudniu, tuż przed świętami.

Przyszły rok ma być już lepszy. Kierowcy dostaną ok. 400 km nowych tras – z czego aż 280 km będą to drogi ekspresowe. Obecnie w realizacji – na różnych stadiach – łącznie jest nieco ponad 1300 km dróg.

W 2016 r. w opinii branży  budowlanej pojawiły się jednak przestoje w przypadku ogłaszania nowych przetargów i to pomimo rozkręcającej się nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, której poprzednie edycje mocno pchnęły do przodu tempo rozbudowy sieci drogowej w Polsce. W 2016 r. podpisano umowy raptem na 266 km nowych tras. Przyspieszenia spodziewać się należy w tym oraz w następnym roku.

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/nowe-drogi-oddane-przez-gddkia-w-polsce-w-2016-r/dsyf1t


Opublikowano: 08.01.2017 09:52.
Autor: epolitic
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

niezależny antypolityczny głos obywatelski; kocham ten cytat z Cymańskiego /PIS/ cała prawda o rządach PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI; "Mieliśmy ogromną kasę. Ale daliśmy ją bogatym i pogłębiliśmy rozwarstwienie społeczne. To jest tajemnica, o której się milczy. Bo albo popierasz PiS, albo milczysz. Ten brak krytycyzmu, to zapatrzenie i ten zachwyt nad dwoma latami naszych rządów, to przesada." Produkt Krajowy Brutto w 2014 r. wyniósł 1.728.677 mln zł - podał GUS. „Obecna klasa polityczna jest wychowana na socjalizmie i nie zna, nie potrafi wyobrazić sobie innego ustroju. Nie potrafi wyobrazić sobie państwa, które nie ingeruje w każdą dziedzinę życia.” GUS podaje że w całym kraju dofinansowano budowę 2604 kompleksów boisk sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012”,

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • ruchy skrajnie prawicowe to żadna nowość w Niemczech były zanim się Merkel pojawiła w...
  • Panie Zbyszku ! jeszcze wam bokiem wyjdzie pojawienie się Alternatywy dla Niemiec - to nie jest...
  • nie wnikając w sensowność tej inwestycji zastanawiać może tylko jedna kwestia - dlaczego...

Tematy w dziale Gospodarka