Blog
epolitica dla obywateli nie polityków
epolitic
epolitic REBELIANT niskopienny
9 obserwujących 1027 notek 625976 odsłon
epolitic, 31 marca 2017 r.

Obwodnica Wielunia otwarta zgodnie z planem !

286 4 0 A A A

znalezione w sieci;

30 marca udostępniono kierowcom obwodnicę Wielunia w ciągu drogi krajowej 74. W uroczystości wziął udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit.

• Obwodnica została otwarta przed planowanym terminem.

• Nowa droga o długości 13,2 km omija Wieluń od strony północnej i biegnie przez teren powiatu wieluńskiego.

• Całkowita wartość kontraktu wyniosła blisko 177,9 mln złotych.

- Oddajemy do użytku długo wyczekiwaną przez mieszkańców Wielunia obwodnicę, która pozwoli im odetchnąć od natłoku pojazdów oraz znacząco poprawi jakość i bezpieczeństwo komunikacji w mieście oraz w regionie. To kolejna inwestycja GDDKiA zrealizowana w województwie łódzkim – podkreślił wiceminister Szmit.

Obwodnica Wielunia jest odcinkiem drogi krajowej nr 74 (dawnej drogi nr 8), którego zadaniem jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego (głównie ciężkiego) z ciasnego centrum miasta. Według pomiaru ruchu z 2015 r. przez centrum Wielunia przejeżdżało każdej doby ponad 12 tys. pojazdów.

Nowa droga o długości 13,2 km omija Wieluń od strony północnej i biegnie przez teren powiatu wieluńskiego (gminy Czarnożyły i Wieluń). Jest to droga klasy GP (główna ruchu przyśpieszonego) o przekroju jednojezdniowym 2+1, gdzie naprzemiennie wyznaczone są dwa pasy ruchu w jednym kierunku i jeden w przeciwnym.

Całkowita wartość kontraktu wyniosła blisko 177,9 mln złotych. Projekt w 2/3 był dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W ramach inwestycji powstały trzy węzły drogowe: Biała - początek obwodnicy od strony zachodniej, Raczyn – na skrzyżowaniu DK 74 i DK 45 oraz Jodłowiec - początek obwodnicy od strony wschodniej, 9 wiaduktów (w tym 1 nad przejściem dla zwierząt), 8 mostów i 2 przejazdy gospodarcze, które także będą pełniły rolę przejść dla zwierząt.

W ramach inwestycji wyremontowano także odcinki dróg poprzecznych i wybudowano około 11,3 km dróg dojazdowych.

http://www.portalsamorzadowy.pl/inwestycje/obwodnica-wielunia-otwarta,91871.html

odrobina historii tej inwestycji;

Obwodnice to już nie tylko obietnice, ale i konkrety - zapewniał podczas wtorkowych wizyt w Bełchatowie i Wieluniu minister transportu Sławomir Nowak. Jak się okazuje, nie rzucał słów na wiatr. Dyrekcja GDDKiA ogłosiła już przetarg na budowę wieluńskiej obwodnicy.

W 2016, najdalej w 2017 roku pojedziemy bezpieczną i komfortową obwodnicą Wielunia w ciągu drogi krajowej nr 8 - zadeklarował minister Nowak.

Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/1008697,gddkia-rozpisala-przetarg-na-budowe-obwodnicy-wielunia,id,t.html

Opublikowano: 31.03.2017 08:35.
Autor: epolitic
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

niezależny antypolityczny głos obywatelski; kocham ten cytat z Cymańskiego /PIS/ cała prawda o rządach PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI; "Mieliśmy ogromną kasę. Ale daliśmy ją bogatym i pogłębiliśmy rozwarstwienie społeczne. To jest tajemnica, o której się milczy. Bo albo popierasz PiS, albo milczysz. Ten brak krytycyzmu, to zapatrzenie i ten zachwyt nad dwoma latami naszych rządów, to przesada." Produkt Krajowy Brutto w 2014 r. wyniósł 1.728.677 mln zł - podał GUS. „Obecna klasa polityczna jest wychowana na socjalizmie i nie zna, nie potrafi wyobrazić sobie innego ustroju. Nie potrafi wyobrazić sobie państwa, które nie ingeruje w każdą dziedzinę życia.” GUS podaje że w całym kraju dofinansowano budowę 2604 kompleksów boisk sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012”,

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • ruchy skrajnie prawicowe to żadna nowość w Niemczech były zanim się Merkel pojawiła w...
  • Panie Zbyszku ! jeszcze wam bokiem wyjdzie pojawienie się Alternatywy dla Niemiec - to nie jest...
  • nie wnikając w sensowność tej inwestycji zastanawiać może tylko jedna kwestia - dlaczego...

Tematy w dziale Gospodarka